Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zasilacz Panasonic KX-F90 - uszkodzony...

maciekbazyl 05 Jul 2004 10:55 1927 7
    maciekbazyl
    Level 17  
    mam problem z faxem Panasonic KX-F90 Problem tkwi w tym iz uszkodziła si eprzetwornica w tym faxie poniewaz ktos podłaczył go do sieci zasilającej 230V a on był przystosowany na 110V i si espaliły elementy po stronie pierwotnej tak ostro ze nie widac co na nich pisze czy ktos posiada schemat taego telefony lub jego zasilacza????????lub po naprawie jak go przerobić zeby działał pod 230V??moze jakas przetwornica na triaku lub tyrystorze?????prosze o jak najszybsze informacje
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    kaz69
    Level 31  
    Mam schemat ale nie mam skanera napisz jakie elementy cię interesują ;napiszę wartości.Poszukaj na forum fumkcją szukaj.
    maciekbazyl
    Level 17  
    hej kaz 69 interesują mnie wszytskie elementy w zasilaczu głównie -bo telefon zabardzo mnie ni einteresuje wszystko n apłytce zasilacza jest popalone !!!!!!!!!!!!!szkoda ze schematu ni emozesz podrzucić :(:(:(no wiec moze sam jakos poradze:(:(:(ale jak bedziesz miał coś podobnego to podrzuc na forum z góry dzieki:):)
    zbv
    Level 20  
    Mam gdzieś taki zasilacz do kxf50 ale z tego co się orjętuję to jest to samo w kxf90. Nie wiem ile dla Ciebie jest warty ten faks ( nie bardzo też wiem za ile można taki zasilacz sprzedać ). Rzuć jakąś cenę może się dogadamy.
    uaz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    W takich sytuacjach najczęściej pada warystor - jest jak pamiętam na 270V, elektrolit - chyba 100 mikro na 200V, mostek prostowniczy i bezpiecznik - 5A na 125 V ( 250 ). Raczej nic więcej nie powinno być uszkodzone - bo pozostałe elementy są ( poza jednym rezystorem ) takie same dla 110 i 220.

Gdyby padł mosfet - co się żadko zdaża - nadaje się większość 400 - 600V 6A

Wieczorem zeskanuję schemat.

Pozdrawiam
    kaz69
    Level 31  
    Jeżeli masz fax to mogę podesłać ksero.
    opelr
    Level 29  
    Podaj symbole popalonych elementów z płytki(numerki) ,ja nie spotkałem więcej uszkodzonych elementów jak podał uaz ,a to stare i dobre sprzety gdyby nie te rolki :? a jeszcze jedno żeby tyle elementów padło to musiał by tego sprzęta załączać ślepy gość który nie widzial dymku :? i zapachu elektrolitu. :?