Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows XP uruchamia się, ale na pulpicie brak ikon

27 Gru 2009 17:10 11355 15
  • Poziom 24  
    Witam wszystkich,
    jestem tu po raz pierwszy i z góry przepraszam jak się mało wyraźnie wypowiem na tema mojego postu.

W kolacje wigilijna słuchałem kolęd na moim komputerze. Na którejś kolędzie zacięła się kolęda i nie mogłem nic zrobić, nawet zresetować komputera. Po kilku próbach udało mi się wyłączyć. Gdy próbowałem włączyć komputer, to nie mógł się włączyć i pisało trwa ustawień osobistych komputerze tak się nie łączył. Spróbowałem na innym profilu mojej kobiety, który nigdy nie był używany i uruchomił się. System XP.
    Przed tym dziwnym objawem program anty wirus pokazywał błędy, te błędy były prawdopodobnie spowodowane zakończeniem się licencji po 2 latach.
    Przełączyłem użytkownika i pokazały się komunikaty Themes setup potem kończenie prac GDI - Windows, następnie jakiś błąd pliku NTFS po długim czasie uruchomił się na moim profilu, ale goły pulpit bez folderów plików po prostu pusty tylko z przeglądarka i dysk d i e sa całe. Wszystko w moich dokumentach znikło, ale programy które miałem po instalowane programy są.

Anty wirusa nie moge odinstalować nod32 chciałem zainstalować acavir 2010

Czy ktoś wie co się stało u mnie w kompie? Mam toshiba satellite intel pentium Dual-core:?:

Tytuł oraz post poprawiłem. Zdania rozpoczynamy z wielkiej litery i kończymy kropką. Proponuję o tym nie zapominać. mat_ed
  • Poziom 31  
    Zrób sobie przywracanie systemu z daty z której był stabilny, o ile nie masz wyłączonej opcji przywracanie systemu.
  • Poziom 43  
    To chyba raczej nie było "uruchomienie na Twoim profilu", a na jakimś tymczasowym. Wygląda, że ten Twój jest uszkodzony. Najprościej założyć nowy i przenieść doń ustawienia z tego pierwotnego.
    Szczegóły są dostępne pewnie i w archiwum forum, a nawet jeżeli nie to w sieci bez trudu opisy znajdziesz.
  • Poziom 32  
    Usunięcie antywirusa powinno być możliwe w trybie awaryjnym.
  • Poziom 24  
    Nie mogę przywrócić systemu ponieważ wyświetla mi komunikat ze coś jest nie pełne i mogę stracić cześć danych. Spróbuje jeszcze raz dziś a gdzie się ustawia w razie to włączenie przywrócenia systemu
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    igorek83 napisał:
    wyświetla mi komunikat ze coś jest nie pełne i mogę stracić cześć danych

Jak będziesz podawał tak dokładne informacje to będziesz dostawał porady że trzeba coś zrobić.
  • Poziom 32  
    Start-wszystkie programy-akcesoria-narzędzia systemowe-przywracanie systemu
  • Poziom 24  
    system wyświetla komunikat ze ma poważny blad
    c;\document~1|karol~1 tos|ustaw|11\ temp\werbo15 dir 00|mini 122509-01.dmp

następny błąd to początek ten sam a końcówka

c:\ dir 00\sysdata.xml

przywrócenie systemu nie działa czekam kilka godzin i w końcu wyłączam kompa i po włączeniu komunikat ze przywrócenie zostało przerwane na zadanie użytkownika
  • Poziom 43  
    W dziale FAQ jest tekst poświęcony Debugging Tools for Windows - skorzystaj z niego, by to co w pliku *,dmp, przez Ciebie wymienionym, system podaje. Ew. wstaw treść na forum, gdybyś samo miał problem ze znalezieniem winnego opisanego w wierszu "probably caused".
  • Poziom 24  
    Kolego :arrow: Matuzalem, zrobiłem wszystko co było opisane w dziale FAQ i niestety nie mogę zainstalować Debugging Tools for Windows a dlaczego to nie wiem. Resetuje się laptop uruchamia system i nowe komunikaty o błędach systemowych, ze system wyszedł z poważnego błędu.

Co mam dalej robic?
  • Poziom 12  
    witam
    Proponuje użyc programu pq magic startującego z dyskietek i utworzyc partycje z nowymi ''windowsami''.
    pozdrawiam.

Moderowany przez marek216:

Proponuję używać rozumu zamiast doradzać kasację danych. Ostrzeżenie.

• Pomocny post
    Poziom 25  
    Jeżeli profilu nie miałeś zabezpieczonego hasłem to możesz spróbować dostać się do Moich Dokumentów z działającego profilu dowolnym menedżerem plików i skopiować je w bezpieczne miejsce. MD znajdziesz w C:\Documents and Settings\nazwa profilu\Moje Dokumenty.

Odpal kompa na działającym profilu i uruchom skanowanie dysku - prawdopodobnie powstał błąd na dysku tzw. skrzyżowanie plików i system gubi się przy uruchomieniu.
  • Poziom 24  
    dzięki kolego arko71 coś odzyskałem ale nie wszystko a teraz pytanie jak naprawić system niektóre programy jak np. axel czy Word i parę innych nie działają poprawnie.

prośba o poradę co zrobić dalej????
  • Poziom 25  
    Jeżeli nie miałeś wyłączonego przywracania systemu, to możesz go spróbować przywrócić przez Start>Programy>Akcesoria>Narzędzia Systemowe>Przywracanie Systemu.

Jeżeli to nie pomoże to czeka cię co najmniej reinstalacja niedziałających aplikacji.

Profilaktycznie sprawdź narzedziami diagnostycznymi stan dysku (SMART), może to są pierwsze oznaki jego padania...
  • Poziom 24  
    robiłem przywrócenie kilka razy i nic system mam juz dwa lata

Dodano po 1 [minuty]:

komp tez mam dwa lata od nowego i tylko ja i moja kobieta użytkuje
  • Poziom 43  
    W opcjach instalatora Office'a jest opcja naprawy składników pakietu. Masz do wyboru : użyć jej lub zdjąć program i postawić go raz jeszcze. Przy opisie, przez Ciebie podanym, wskazanie innych sposobów naprawy byłoby czystą zgadywanką.