Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorola e398 - Ładuje wieki...

31 Gru 2009 19:52 1167 9
  • Poziom 11  
    Mam problem z moją e398. Otóż dziś ją zakupiłem i podłączam do ładowania, a tu zonk. "Ładowała" się 5h...
    Ale te ładowanie nie przebiega tak jak powinno. Na dole pisze "ładowanie" na górze miga czerwona bateria i tak w kółko. Bateria w ogóle się nie ładuje.

Styki ładowarki odpadają bo jak w/w pisze normalnie ładowanie, mogę wgrywać softy itd bez żadnych cudów z kablami.

Moje pytanie brzmi. Czy jeżeli podepnę ładowarkę od e1000 (4.4V, 1.5A) do e398 (ładowarka jej ma mniej więcej takie parametry 5.5V 375mA) mogę ugotować e398? czy nic się nie stanie?

Proszę o odp, bo to dla mnie kłopot.

Z poważaniem
    Wodzu_91
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Układ sterujący ładowaniem znajduje się w telefonie, także nic się nie stanie.
  • Poziom 11  
    dr.master a nie ugotuje PCAPu takim ładowaniem? Bo nie chcę telefonu do kosza wywalać. Bo ta ładowarka od e1000 ma o wiele większe natężenie prądu
  • Spec od drukarek
    Cytat:
    Układ sterujący ładowaniem znajduje się w telefonie, także nic się nie stanie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Spec od GSM
    Wodzu_91 napisał:
    dr.master a nie ugotuje PCAPu takim ładowaniem? Bo nie chcę telefonu do kosza wywalać. Bo ta ładowarka od e1000 ma o wiele większe natężenie prądu

Podstawy elektroniki się kłaniają.. Telefon nie wezmie aż takiego prądu przy normalnej pracy, a tak duza wydajnosc pradowa (zadeklarowana na ładowarce) jest potrzebna do ładowania C975/E1000 itp - inny układ ładowania i wieksze ogniwa.
  • Poziom 11  
    panowie, ja nie mam pojęcia o elektronice.

Ale mi chodzi tylko o to czy nie zepsuje e398 ładując na oryg. ładowarce od e1000
  • Poziom 11  
    Na ładowarce od e1000 ładuje normalnie czyli w granicach 1.5h.

Ta co wcześniej miałem od TellForce <- kupiona w komisie ładowała 5h i nie mogła go naładować