Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault MeganeUptade List RDW240-00 Nie świeci wyświetlacz

kraszgoo 06 Sty 2010 20:17 1604 7
  • #1 06 Sty 2010 20:17
    kraszgoo
    Poziom 17  

Witam. Mam takie radio CD, które nie komunikuje się z wyświetlaczem, brak jest nawet podświetlenia panela w radio. Nie wyświetla miejsca na kod czyli 4 zer. Wszystkie zasilania posiada czerwony i żółty po 12V. Pod względem przerw posprawdzane. Wyświetlacz także nie posiada widocznych przerw. Wyświetla pozostałe sprawy czyli temperaturę i godzinę. Właściciel twierdzi że na początku przerywało po czym wracało do normy. W chwili obecne tylko ciemność.

0 7
  • Sklep HeluKabel
  • #2 06 Sty 2010 23:59
    mister_j
    Poziom 22  

sprawdź i przelutuj kostkę w radiu. Może jakieś zimne luty. Pzdr

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 07 Sty 2010 06:43
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

RENRDW240 to jest UPDATE LIST a nie TUNER LIST i pasuje tylko do aut po 2005 r - może klient coś ściemnia , ze to mu działało.

0
  • #4 07 Sty 2010 10:00
    kraszgoo
    Poziom 17  

Racja moja pomyłka to jest update list i jest to z megane 2005 rok. Klient nie wygląda na łgarza ale fakt faktem ciemno na wyświetlaczu. Jakieś sugestje Panowie?

0
  • #5 07 Sty 2010 11:07
    djlj24
    Spec od car audio

Zjedzone ścieżki pod złączem - nie wiem kto wpadł na pomysł aby kostka była lutowana poziomo bo w Renault bardzo często w nią coś kapie i zjada ścieżki pod złączem.

0
  • #6 07 Sty 2010 14:05
    kraszgoo
    Poziom 17  

Hmm. Myślałem, że mechanicy samochodowi przesadzają z tym, że nie chcą robić aut francuskich bo klucze jakieś calowe itp. Ale aby podnieść to złącze trzeba nie lada cierpliwości i dobrego palnika cała ramka musi się podnieść. Udało się ale druk jest idealny żadnych przerw. Teraz trzeba wlutować szkoda że bez sukcesu.

Dodano po 32 [minuty]:

Szkoda, że trudność jest w postaci braku wyświetlacza bezpośrednio przy odtwarzaczu wiele spraw można wtedy pomierzyć na stole. Przy wymontowaniu wyswietlacza i przelutowaniu nie było poprawy. Może ktoś posiada schemacik połączenia radia z wyswietlaczem(SAGEM). Lub dodatkowe sugestje w tej sprawie.

0
  • #7 07 Sty 2010 17:06
    milejow
    Poziom 42  

Wyświetlacz łączy się z radiem jedynie trzema przewodami-CAN H, CAN L i sygnał włączenia. CAN- pin 29,30 a sygnał-pin 12 w kości wyświetlacza. Poza tym: masa-pin6, zapłon-pin8, zasilanie-pin9. Odpowiednie przewody w złączu radia sobie znajdziesz bo mają taki sam kolor

0
  • #8 07 Sty 2010 17:16
    kraszgoo
    Poziom 17  

Akurat dzisiaj był klient z innym reno i radyjkiem na chwilę wykorzystałem je i problem raczej tkwi w odtwarzaczu bo podłączone oczywiście nie skomunikowało się jednak podświetliło pobrało płytę itd. Więc ten update list z meganki jest całkiem martwy hmm tylko ja nie dostrzegam gdzie ten szczegół jest ukryty.

0