Witam
Mam taki problem:
Chce wpisać zawartość tablicy
do pola Edit
Tak normalnie wystarcz zapis:
Jednak w tym przypadku moja tablica jest modyfikowana na poziomie bitowym więc musi być typu unsigned a z tego co zauważyłem ostatni bit każdego znaku ma wartość 0 i często przy pobieraniu znaków z portu COM trzeba tego dodatkowo pilnować.
Teraz konwertuje kod PDU (z telefonów komórkowych) na tekst. Robiąc zwykłe przypisanie tylko pierwszy i ostatni znak są poprawne. reszta jest przesunięta.
Krótko mówiąc: Jak zamienić unsigned char na AnsiString ?
Próbowałem tak ale nie działa:
Mam taki problem:
Chce wpisać zawartość tablicy
unsigned char tekst[100];do pola Edit
Tak normalnie wystarcz zapis:
Edit9->Text=tekst;Jednak w tym przypadku moja tablica jest modyfikowana na poziomie bitowym więc musi być typu unsigned a z tego co zauważyłem ostatni bit każdego znaku ma wartość 0 i często przy pobieraniu znaków z portu COM trzeba tego dodatkowo pilnować.
Teraz konwertuje kod PDU (z telefonów komórkowych) na tekst. Robiąc zwykłe przypisanie tylko pierwszy i ostatni znak są poprawne. reszta jest przesunięta.
Krótko mówiąc: Jak zamienić unsigned char na AnsiString ?
Próbowałem tak ale nie działa:
strcpy( Edit9->Text.c_str(),tekst);