Czesc mam pytanie bo nie zabardzo sie na tym znam. Mam dwie pary kolumn 8 Ohm i wzmacniacz co ma 70 W przy 8 Ohm na wyjsciu na jeden kanal. Ale dowiedzialem sie ze przy 4 Ohm ma 110 W na kanal czy da sie podlaczyc te wszystkie kolumny w taki sposob zyby z 8 Ohm zrobily sie 4 Ohm. I czy wogule jest sens cos takiego robic. Czy bedzie to lepiej czy gozej grac. Bo wiem ze ten wzmacniacz do ty kolumn wymieka przesterowuje sie czy pomoglo by przestawienie kolumn na 4 Ohm zeby przesterowanie nastapilo pozniej. No bo mial by wzmacniacz o 40 W wiecej jak by na to nie patrzyc. Batrdzo prosze o odpowiedz. Z gory dzieki
https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php