Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprawdzanie monitoru ruchu sieciowego

bertas123 24 Sty 2010 23:21 1616 2
  • #1 24 Sty 2010 23:21
    bertas123
    Poziom 8  

Witam jestem początkującym więc mogę popełnić wiele błędów w pisaniu tematu za co serdecznie przepraszam. Mam internet z interneo telefonia minitelcom o stałym adresie ip. i czasami szwagier który mieszka w innym pomieszczeniu chce podłączenie internetu przez kabel i muszę zmieniać kable aby miał dostęp. Czy jest możliwość sprawdzenia ruchu sieciowego na jakie strony internetowe wchodził itp. itd. bez zbędnych programów np w taki sposób jak się wchodzi do bramy domyślnej w routerze. Do jego komputera nie mam dostępu więc nie mogę wejść w historię. A bardzo bym chciał sprawdzić do czego mu on służy. dziękuję za pomoc.

0 2
  • #2 25 Sty 2010 00:42
    szaleniec
    VIP Zasłużony dla elektroda

Szwagra podłącz do routera poprzez huba (nie switcha, musi być hub!).
    Następnie do huba podłącz swój komputer i odpal np. tcpdumpa (albo inny sniffer), zobaczysz cały ruch łącznie z loginami i hasłami, o ile nie idą zaszyfrowane.
    Ewentualnie jakbyś miał dwie sieciówki, to mogłbyś puścic ruch przez swój komputer (bridged sniffing).

0
  • #3 25 Sty 2010 01:22
    bertas123
    Poziom 8  

Mam router lecz go nie używam. słyszałem że wpisując daną strone wyskakuje nam moje ip i cały ruch sieciowy jest gdzieś zapisany, lecz nie wiem czy taki sposób istnieje. Ale dziękuję za odpowiedź.

0