Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Garmin nuwi 250 problem z kartą czy mapą?

*paweł* 27 Sty 2010 10:53 2699 3
  • #1 27 Sty 2010 10:53
    *paweł*

Specjalista Automatyk

Witam. Mam problem z ową nawigacją. Poprawnie pracuje na mapie z którą był kupiony. Jednak dostałem nową mapę od kolegi załadowałem na kartę do folderu garmin. Pliki to GMAPPROM.IMG i GMAPPROM.UNL. Jednak gdy włączam nawigację odpala oryginał z pamięci wewnętrznej. Gdy wchodzę w tryb serwisowy(6s ikona baterii) na 3 stronie mam info o karcie pamięci. Pokazuje że jest o pojemności 4G ,ile jest wolne i id karty. Natomiast nie pokazuje checksum (unknown) i read(no). Daje start chksum to wywala fail przy checksum.Wersja oprogramowania 3,30
    Proszę o sugestie. Dzięki

0 3
  • Pomocny post
    #2 03 Lut 2010 01:28
    konradooo
    Poziom 11  

to polecam kupić oryginalną mapę :) chyba że to legalna kopia to zwracam honor i polecam plik wrzucić na karcie do folderu Garmin

0
  • Pomocny post
    #3 03 Lut 2010 07:58
    mczapski
    Poziom 38  

Trochę nie rozumiem, gdzie twój problem. Czy w tym, że mapa nie uruchamia się, czy w tym, że wadliwie odczytuje parametry karty? Mapa nie uruchomi się jeśli w opcjach (mapa info) nie ustawisz funkcji jej uruchamiania. Czyli pojawiają się mapy zainstalowane na urządzeniu i odznaczasz te, które chcesz uruchamiać (korzystać). Nie wiemy też jaką to mapę zaimplementowałeś jako drugą, ale jeśli w folderze GARMIN to raczej działa.

0
  • #4 08 Lut 2010 13:32
    *paweł*

Specjalista Automatyk

Więc wada tkwiła w mapie, nawigacja odpalała się na starej z pamięci wewnętrznej. Po załadowaniu właściwej urządzenie odpala mapę z karty. Pozdrawiam

0