Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DAEWOO panelowe z RDS'em pytanko...

23 Lip 2004 12:41 2514 9
  • Poziom 25  
    Moze któras z koleżanek :D lub kolegów :) wie jak w tym radyjku na photo WYŁACZYĆ taką wkurzającą funkcję, która powoduje, że radyjko to się wyłącza po równej godzince grania.
    Modelu nie podam - bo niestety jak odeszła kartka z radyjka - to i model zaginął, a na panelu nie ma.
    Stąd foto.
    Z góry dzięki za odpowiedź!

PS. Wiem, ze NIE jest to AKF-4235 ale b.podobny - nawet panel z wygladu.
  • Spec od car audio
    Podłączyć OBA plusy zasilania do zasilania na stałe.
  • Poziom 25  
    oops!! :oops:
    Jeśli tak się okaze to wstyd jak beret...

Bardzo DZIĘKI !!!

No, a jak uruchomić 4 głośniki - bo po przytrzymaniu klawisz SEL wyświetla się 2 SPKRS 8O

pozdr.

PS. A może ktos rozpoznał model - to bym odszukał na forum instrukcyję.
  • Spec od car audio
    Przełącza się chyba opcje BND.
  • Poziom 25  
    Ono jest chyba jednak popsute - ponieważ gra sobie w kosoli - taka reklamówka od Sony, gdzie dwa plusy są permanentnie.
    ...a mimo wszystko się wyłącza po godzince.
    A podłączone do PLUSA są dwa kabelki czerwony i różowy
    ...i to raczej te - bo inaczej by nie grało w ogóle - a tak chociaż w cyklach godzinnych.

Różnych kombinacji już próbowałem, łącznie z BND i niestety oczywiście dalej wyświela 2 SPKRS, a podłączałem już i tylne głośniki w sensie w sumie 4 - bo np. radio Ford jest takie mądre, że samo wykrywa czy ma tyły - jak nie ma to zagasza FADER.

pozdr.
  • Spec od car audio
    Radio ma chyba 3 opcje w menu. Loud, 4 speakers i coś co się przełacza DIGITAL/ANALOG. Przynajmniej tak zachowywało się jedno co było podobne konstrukcyjnie - HAITAI T900 (też na tym samym procku jest GMS). Może się soft sypnął, że się dziwnie zachowuje (normalne w tych radiach).
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    kiedyś dawno był taki temat (chodzi o wył. po 1 godz.)podobno to radio trzeba podłączać pierw minus a póżniej plusy a na koniec włożyć antenę bo inaczej jest coś nie tak.temat sprzed 2-3 miesięcy.
  • Poziom 10  
    mam radio z takim panelem jest to model AKF-4235RDS z odciętą kostką ale idąc po kolorach jak jest w ISO Żółty i czerwony+ czarny- zielone i fioletowe głośniki "front" i 1szary i 1 biały na głośniki "rear" mase ja podłączyłem z obudowy może niezbyt profesjonalnie ale gra.A co do wyłanczania się radia to gaśnie wszystko czy tylko przestaje grac bo tez miałem podobny problem wszystko swieciło a nie grało po wyczyszczeniu płyty wszystko wróciło do normy.Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Też mam takie radio i tak jak piszesz jest to dokładnie AKF-4235RDS.
    Przewody:
    czarny - minus (masa)
    czerwony - plus (zasilanie)
    różowy - podświetlenie (podłączone pod podświetlenie deski rozdzielczej - w opcji jak ktoś podłączy sobie :D)
    żółty - podtrzymanie pamięci
    niebieski - automatyczna antena
    brązowy - wolny (brak opisu - pewnie tylko sobie wisi)
    zielony - głośnik tył lewy (+)
    zielony z czarnym paskiem - głośnik tył lewy (-)
    fioletowy - głośnik tył prawy (+)
    fioletowy z czarnym paskiem - głośnik tył prawy (-)
    biały - głośnik przód prawy (+)
    szary - głośnik przód lewy (+)
    głośniki przód (-) podłączone są do czarnego przewodu (masa)

max moc wyjściowa:
    przód - 2x7W
    tył - 2x25W
    Jak ktoś chce może zamienić przewody przód - tył żeby 25W było na przednie głośniki

Końcówka mocy 2x7W jest na układzie TDA1519, a 2x25W na TDA7370.
    Czy jest możliwość jak zrobie końcówke na TDA7370 taką jak jest już i zamienie z TDA1519?