Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Compaq N610 - wymiana gniazda zasilającego i końcówki

Dastur 10 Lut 2010 00:05 1786 2
  • #1 10 Lut 2010 00:05
    Dastur
    Poziom 8  

Witam.
    Jako, że od pewnego czasu końcówka zasilacza w moim laptopie (compaq n610c) przestała mi stykać do gniazda. Mam zamiar wymienić obecną końcówkę 4,75/1,7mm na większą i co za tym idzie musiałbym zmienić też gniazdo zasilające. Chciałbym to zamienić na 5,5/2,1mm, bo wydaje mi się, że złącza 4,75/1,7mm są strasznie luźne, a przynajmniej tak jest w wypadku mojego laptopa. I teraz mam pytanie, czy tak się w ogóle da? Jeszcze nie zaglądałem do środka, ale wydaje mi się, że wystarczy wylutować stare gniazdo i wlutować nowe.

0 2
  • Pomocny post
    #2 10 Lut 2010 01:27
    phrozen
    Poziom 20  

Musisz sprawdzić rozkład pinów w gnieździe, rozkręcałem parę compaqów i bywa różnie, producenci lubią robić problemy , zdarzyło mi się parę razy że wymiana gniazda 1 na 1 nie była możliwa z wlutowaniem bo moje gniazdo miało inny rozstaw pinów, przez co montowałem je na zewnątrz laptopa na kabelku.

0
  • #3 03 Paź 2011 17:35
    figo-22
    Poziom 10  

podepnę się tu i odświerze trochę . Szukam zamiennika gniazda zasilania do tego laptopa wiem ze kosztują na allegro 12zł ale sama przesyłka drugie tyle , czy istnieją jakieś zamienniki ze sklepu z elektronika bo widziałem takie po 80gr .Proszę osoby które takowe gniazdo wymieniały o poradę na gg 4654799

0