Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z EEpromem na AT 90S2313

26 Lip 2004 18:40 765 2
 • Poziom 15  
  Cześć wszystkim mam problem z zapisywaniem (Basccom-AVR) zmiennych do pamięci EEprom dla uP AT90S2313.
  Używam komend typu writeeeprom oraz readeeprom problem w tym że muszę zapisać dokładnie cztery zmienne typu byte i niewiem jaki podać adresy i wogóle mi coś nie wychodzi. :(

  Czy zmienną przed zapisaniem należ przerobić na postać dwójkową np.
  b=5
  a=makebcd(b)
  writeeeprom a, 2
  czy wystarczy:
  a=5
  writeeeprom a, 2

  Na konie mam pytanie czy podczas programowania uP pamięć EEProm jest również kasowana? Chodzi mi oto czy w ciągu działania programu zapiszę jakąś zmienną to czy pozostanie ona w tej pamięci nawet po wprogramowaniu nowego programu?

  Dzięki i narka
 • Poziom 25  
  wystarczy ci (writeeeprom b, 1) tylko niezapisuj do komurki 0 bo w przypadku wystąpieniu resetu zostanie wyzerowany rejestr adresu i zapis zostanie dokonany na komurce 0. jeżeli dane zapiszesz do eeproma to po wyłączeniu zasilania nietracisz danych.
 • Poziom 34  
  Podczas programowania kasowana jest pamięć flash oraz eeprom więc dane ulegają utracie. należało by zapisać pamięć eeprom do pliku przed programowaniem i podczas programowania ustawić programowanie pamięci flash+eeprom.
  zmiennej nietrzeba zmieniać na postać bcd. adresowanie - kolejne adresy narastające o rozmiar poprzedniej zmiennej. (a-bajt b-wyraz c-bajt to adresy - a-1 b-2 c-4)