Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

K800I źle wylutowany joystick jak naprawić?

SainTomG 17 Lut 2010 22:24 4407 22
  • #1 17 Lut 2010 22:24
    SainTomG
    Poziom 8  

Witam. Dostałem płyte główna k800i. Ktoś źle wylutował joystick jak można to naprawić chodzi mi głownie o pady jeżeli dobrze to nazywam i sciezki. Zalączam foto

0 22
  • Pomocny post
    #2 17 Lut 2010 22:30
    MaciekD24
    Poziom 18  

tragedia...

może to Ci pomoże

0
  • #3 17 Lut 2010 22:32
    polonez15
    Poziom 33  

Tragedia? Praktycznie wszytko masz lux, tylko zrobić podłączenia do elementów skrajnych i tyle, tylko ze po płycie widać, że zalana więc powodzenia życzę...

0
  • #5 17 Lut 2010 22:58
    SainTomG
    Poziom 8  

dzieki ale co to plyty to te plamki to jest pozostalosc po topniku. Mam jeszcze pytanie wybaczcie ale jestem bardzo poczatkujący :] co zrobic z padami aby trzymala sie cyna tam. dzieki za dotychczasowe solucje.

0
  • Pomocny post
    #6 17 Lut 2010 23:30
    polonez15
    Poziom 33  

Masz tylko 2 pady, reszta wyrwana. Normalnie podgrzać dodać cyny postawić joya... Tyle, że resztę nóg bezpośrednio do elementów do których widocznie idą ścieżki danych nóg. PS> joy nie będzie się trzymał, jedyna opcja to do przykleić do płyty...

0
  • #7 18 Lut 2010 09:34
    i-punkt
    Poziom 25  

Brak jeszcze jednego elementu przy lewej 3 nóżce, ktoś bawił się w stomatologa ;) i rwał co popadło

0
  • #8 18 Lut 2010 10:42
    dickheadGSM
    Poziom 31  

Ja bym wywalil diody i pozwieral po kolei, to ze jednej brakuje nic nie szkodzi zwieraj do calego pada.

0
  • #9 18 Lut 2010 16:03
    maciej123454
    Poziom 19  

Tak ale tylko pytanie czy yoy będzie się trzymał na tych dwóch pinach ??

0
  • #10 18 Lut 2010 16:41
    Rhingsm

Poziom 29  

maciej123454 napisał:

Przeciez jest napisane ze jak sie go przyklei kropelka i potem zrobi pajaczka to sie bedzie trzymal

0
  • #11 18 Lut 2010 16:51
    dickheadGSM
    Poziom 31  

Rhingsm napisał:
    maciej123454 napisał:

Przeciez jest napisane ze jak sie go przyklei kropelka i potem zrobi pajaczka to sie bedzie trzymal

Nie kliej kropelka bo odpadaja, przyklej czyms solidniejszym np. poxipol.

0
  • #12 18 Lut 2010 20:22
    maciej123454
    Poziom 19  

lub idż do jakiegoś sklepu z częściami samochodowymi i poproś o taśmę gąbkową dwustronna powiedz ze chcesz najcieńszą ona kosztuje 1,5zł za 1cm ale ja mam kilka rzeczy na nią i trzymają strasznie mocno a najcieńsza taśma jest jak zwykła taśma klejąca

0
  • #13 19 Lut 2010 15:39
    maxpa
    Poziom 12  

Osobiście to ja bym to przylutował do ekranu, kilka razy tak robiłem i się trzyma do dziś. K800I źle wylutowany joystick jak naprawić?

0
  • #14 19 Lut 2010 20:57
    SainTomG
    Poziom 8  

Maxpa a opisałbyś jak mam to podlączyć do ekranu? bo mi nie wychodzi zrobienie sciezek pod te konnektory

0
  • #15 19 Lut 2010 23:02
    maxpa
    Poziom 12  

Na zdjęciu masz narysowane co gdzie przylutować. Pad 1 przylutuj do obudowy joya. Wylutuj sobie te diody co Ci przeszkadzają i Ci się pokaże piękne pole lutownicze. Do lutowania polecam druciki z myszki, tylko przed lutowaniem sobie je pocynuj. A ten wielki szary prostokąt to jest pad joysticka przylutowany do ekranu ja to robię tak, że biorę kawałek kabla, smaruję fluxem i cynuje, a potem normalnie lutuje do podstawy ekranu i do pada joya. Myślę, że Ci wszystko wyjaśniłem, ale jeśli coś jest nie jasne to pisz. Pozdrawiam

0
  • #16 20 Lut 2010 00:30
    morgan_exe
    Spec od GSM

maxpa napisał:
    Osobiście to ja bym to przylutował do ekranu, kilka razy tak robiłem i się trzyma do dziś. K800I źle wylutowany joystick jak naprawić?

Trzymać to może i trzyma, ale nie ma prawa dzialac ;) Nie można masować tego pada.
    Jeżeli czegoś nie wiesz to na przyszłość nie pisz.

0
  • Pomocny post
    #17 20 Lut 2010 11:29
    maxpa
    Poziom 12  

Dzisiaj sprawdziłem połączenia w k800i no i rzeczywiście ten pad nie może być połączony z masą, przepraszam za moje nie dopatrzenie. Morgan_exe dzięki za zwrócenie uwagi. Teraz SainTomG
    to Ci zostaje poxipol;]

0
  • #18 20 Lut 2010 14:05
    SainTomG
    Poziom 8  

dzięki maxpa dzisiaj sie do tego zastosuje wieczorem może mi sie uda

0
  • #19 23 Maj 2010 00:01
    szark5
    Poziom 9  

Mam sposób jak zrobić żeby działało dół i lewo ,(reszta mi nie działa nie wiem czemu i mam to gdzieś) zwieramy czerwony i zielony i hej jest dobrze (reszta przylutowana normalnie i wszystkie diody wyrwane , coś pewnie spieprzyłem ale jestem zadowolony.

Są pewne konsekwencje , telefon się pie....
    Jednak nie, wszystko ok

szlag , dalej się pie....
    Już wszystko ok , boby od lotów były za duże i stykały z blaszką klawiatury i się pieprzyło wszystko.

Starałem się , serwisy mogą mi tylko zazdrościć fachowej roboty .

Blaszki nie ma bo pochłonęła ponad 2 cm lutu i się nie mieściła i nie chciała zejść.

Takie życie.

Mineły 4 godziny chyba już kurna ,od zwarcia w joysticku klawiatura się pie.... i tak 5 zatwierdzała a 7 pisało gwiazdki i w ogóle się wszystko pie.... jak mogło,

Sprawe załatwiło dłubanie lutownicą z prawej strony lutów , nie wiem co i gdzie ale pomogło i mało tego , zatwierdzanie działa.
    Nie martwcie sie jesli spod metalowej płytki od stykania metalu klawiatury poleci jakiś siwy dym bo coś sie rozgrzeje do czerwoności , tak ma być ,
    nie widać efektów ubocznych póki co (może wypaliło coś co powodowało wariacje klawiatury , ewidentnie było zbędne - nie jest mi go żal)

To jest najgłupszy post jaki w życiu widziałem :)

02.48 -Nie wiem dlaczego , ale w walkmanie działa we wszystkie strony ,dziwne nieco ale się nie pie.... to jest ok

Moderowany przez Artech:

Za tak piekne słowa udzielam upomniania#1 "piep....."

0
  • #20 23 Maj 2010 10:22
    ShEvU_elektro
    Poziom 25  

Tak tak, pozazdrościmy "fachowej" roboty. Jednak polecam zmienić zainteresowania.....nie wiem, może zajmiesz się lutowaniem metalowych rynien bądź miedzi C.O?:)

0
  • #21 23 Maj 2010 13:15
    szark5
    Poziom 9  

nie mam aż tak dużej lutownicy, ale z chęcią , poza tym rury prądu nie przewodzą więc co to za radocha jak nic się nie popali

Moderowany przez Artech:

Kolejna Twoja taka wypowiedz dla bicia piany nagrodzona bedzie uropem od forum

0
  • #22 23 Maj 2010 17:12
    morgan_exe
    Spec od GSM

Wypowiedź kolegi @ShEvU_elektro należało potraktować raczej jako sarkazm ;) Z tego co mi wiadomo to metalowe rynny i miedź doskonale przewodzą prąd. A co ty kolego chcesz popalić w telefonie, max 20V na wyjściu z przetwornicy podświetlenia..
    A czy to jest powód do radości? Kwestia osobista, do uzgodnienia z lekarzem ;) ;)

0
  • #23 23 Maj 2010 19:52
    cykada

Spec od GSM

temat powinien brzmieć :

"K800I źle wylutowany joystick jak NIE NAPRAWIAĆ !!"

Kolego Szark5, jakbyś do mnie przyniósł do serwisu telefon po takim potraktowaniu, tobym Cię zabił śmiechem po prostu.

Jeśli się na czymś nie znasz, to po prostu tego nie dotykaj.

Jak mi się dzieje coś w samochodzie, to nie naprawiam, tylko jadę do warsztatu i tam robią to ludzie, którzy się na tym znają.

Tobie też bym to poradził, niestety, jest na to już za późno .....

Uważam, że to forum , mimo swojej nazwy "początkujący" jest dla Ciebie merytorycznie zbyt skomplikowane.

Zostaw telefony w spokoju, proszę ....

0