Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny LDM PXP-515/4 Opinie i oceny

Jacuscool 28 Lut 2010 22:45 6166 14
  • #1 28 Lut 2010 22:45
    Jacuscool
    Poziom 8  

Zastanawiam sie nad zakupem tych kolumn do zespołu. Jak brzmią wokale, instrumenty klawiszowe, muzyka z CD, MD. Prosze o opinie osób, które posiadają te kolumny lub grały na nich.

0 14
  • #2 01 Mar 2010 01:09
    DjMapet
    Poziom 43  

Mechanicznej muzyki da się z nich słuchać, gorzej z wokalem. Na pewno lepiej przeniosą wokal PDP-615 (lepszy mocniejszy driver), chociaż prawdę mówiąc, nie jestem zwolennikiem wokalu na przetwornikach w konfiguracji 15"+1".

Pozdrawiam.

0
  • #3 02 Mar 2010 18:51
    Jacuscool
    Poziom 8  

Jakie głosniki znajdują sie w środku, konkretna firma i model, jak wygladaja bez siatki z przodu, chodzi mi o budowę.

0
  • #4 02 Mar 2010 21:12
    DjMapet
    Poziom 43  

Jeśli chodzi o PDP-615, to Celestion. Driver CDX 1745 i (jeśli dobrze pamiętam) Truvox 1525 - dwie szt.
    Jak wyglądają bez siatki.... a po co ci to? Poszukaj w sieci.

Pozdrawiam.

0
  • #5 03 Mar 2010 08:45
    geny2
    Poziom 11  

co do pxp515 to głośnik celestion 3070 FTR

0
  • #6 07 Mar 2010 12:28
    jochcinski
    Poziom 10  

Ja nikomu nie poleca firmy LDM, kupilem kiedys aktywne monitory LDM PSS-50 i w niektorych lokalach graly dobrze, w niektorych lokalach gdzie byly jakies urzadzenia el.(wentylacja, chlodziarki) to tak buczaly, ze nie mozna bylo ich uzywac. Kolega mial LDM PSS-100 aktywne monitory i ten sam problem (wyrzucil na smietnik) Problem w tym ze nikt nie potrafil naprawic, w czasie testowania (przy reklamacji w sklepie) lub w warsztacie elektryka graly normalnie i nikt nie wiedzial w czym problem. FIRMA LDM olewa klientow (jak zaplaciles to sobie samemu radz). Obecnie kupuje z kolegami sprzet w firmie niemieckiej wysylkowej thomann.de lub thomann.cyberstore , klika sie kraj-Polska i po polsku ukazuje sie cennik. Maja duzy wybor, tanie ceny, 3 lata gwarancji, 30 dni-zwrot produktu jak sie nie podoba. Nigdy nie mialem z nimi problemow, solidna firma, polecam.
    Pozdr.
    Joch.

0
  • #7 07 Mar 2010 12:54
    gófer
    Poziom 34  

Człowieku pewnie pętla masy się robiła a Ty tworzysz teorie spiskowe.

0
  • #8 07 Mar 2010 15:41
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 07 Mar 2010 18:07
    jochcinski
    Poziom 10  

Bardzo dziekuje za komentaz ze petla masy sie robia, ale co z tym zrobic, mam te kolumny w piwnicy nie uzywane i jak mi pomozesz rozwiazac problem, to komus podaruje je, wiec prosze o porade, jak zlikwidowac ten problem, co robic.
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
    Joch

0
  • #10 07 Mar 2010 19:06
    Jacuscool
    Poziom 8  

Ja mam zdanie o firmie LDM dobre, miałem kontakt z ich starszymi produktami z konca lat 90, posiadam w chwili obecnej mikser 16 kanałowy z koncówka mocy który kupiłem ponad 10 lat temu i wszystko działa bez problemu. Ale moje pytanie dotyczyło konkretnych kolumn PXP 515/4. Nie miałem okazji ich słyszec i czekam na wypowiedzi posiadaczy i uzytkowników.

0
  • #11 08 Mar 2010 08:39
    geny2
    Poziom 11  

Ja mam te kolumny pxp515-4 całkiem ładnie grają i w tym przedziale cenowym
    myslę że jedne z lepszych
    kupują myślałem jeszcze o hk audio pro15-chodzą nieżle ale zawyżone parametry, uzyskiwana moc 400 watt , dobre- to tak jakby powiedzieć że ldm uzyskiwana 700 tylko na jak długo?
    wharfedale lx15 całkiem nieżle i cena tez niezła
    Ja jednak kupiłem pxp515-4 ldm lakierowane i jestem zadowolony

0
  • #12 08 Mar 2010 11:09
    jochcinski
    Poziom 10  

Szanowni Koledzy, nie wszyscy wiedza jak wyglada tzw. ukryta, cicha reklama firm:
    facet A pyta na forum: chce kupic produkt firmy XY, czy ktos ma jakies info, czy warto? facet B (lub ten sam facet A z innym nikiem) odpowiada: uzywam produktow XY od wielu lat, sa one super lepsze od innych, goraco polecam........
    Oczywiscie facet A i facet B sa pracownikami firmy i w ten sposob reklamuja firme i "kusza" innych forumowiczow do zakupow towaru firmy XY. Prosze sie nie obrazic, nikogo tutaj nie posadzam o taki numerek, ale jezeli przypadkowo na forum jest obecny pracownik firmy LDM, to prosze o porade w sprawie tych monitorow, co robic, jak wyciszyc buczenie.
    Joch

0
  • #13 08 Mar 2010 12:26
    geny2
    Poziom 11  

jeżeli to była aluzja do mnie to sorry nie jestem pracownikiem żadnej firmy
    po prostu chciałem pomóc
    a może byłoby lepiej gdyby sie nikt nie wypowiadał bo pomysli ktoś że reklamuje swoja firmę
    Jakies pół roku temu też pytałem na tym forum o te kolumny i ludzie mi doradzili
    dlatego chciałem zrobic to samo

0
  • #14 08 Mar 2010 14:06
    Jacuscool
    Poziom 8  

Ja równiez nie jestem pracownikiem firmy LDM, zadałem na forum proste pytanie dotyczące konkretnej sprawy i otrzymuje mało konkretnych odpowiedzi, tylko uzytkownik geny2 udzielił odpowiedzi na moje pytanie za co dziekuję. Mnie konkretnie interesuja te kolumny, w tym przedziale cenowym, powtórze raz jeszcze ze do tej pory miałem pozytywne doświadczenia z produktami LDM-a.

0
  • #15 29 Cze 2010 13:41
    tomeksports
    Poziom 9  

Mam kolumny pxp515/4 według mnie graja dobrze ale brakuje im środka.teraz kupiłbym pdp612 o których czytałem w samych superlatywach.

0