Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 3000 - modernizacja

02 Mar 2010 14:05 7167 17
  • Poziom 25  
    Witam
    Posiadam dość już wiekowy laptop jak w temacie... chciałbym go trochę ulepszyć. Problem w tym że nigdzie nie mogę znaleźć informacji o chipsecie płyty głównej SIS 760GX i z jakimi procesorami jest on kompatybilny. Podstawka pod procesor to S 754 aktualnie z procesorem AMD Sempron Mobile 2800+.... doszedłem do tego że pasowałyby tu procesory z rodziny Mobile Athlon 64 oraz niektóre Turion 64 Mobile . Chyba że się mylę może ktoś ze znawców tematu coś doradzi jaki najlepiej procesor zastosować bo rozumiem że żaden dwurdzeniowy nie wchodzi w grę ??
    Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Witam dziękuję za odpowiedź czyli pozostają jednordzeniowe. Teraz pytanie co wybrać Athlona mobile czy Turiona jaka jest różnica miedzy nimi?
    Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Może ktoś ze znawców tematu się wypowie....
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Witam
    A więc tak
    Wymieniłem procesor na AMD Athlon 64 3400+. Niby wszystko ok ale procesor raz sie grzeje raz nie...testowałem go na różne sposoby np włączyłem skanowanie antyvirusowe obciążenie procesora pokazywało 100% temp procesora sprawdzałem programem SpeedFan pokazywało 30 stopni. Natomiast innym razem procesor w spoczynku a pokazuje 40 stop. Załączam gre i temp rosnie do 85st. i komp sie restartuje widocznie osiagnął za wysoką temperature a innym razem na tej samej grze temperatura osiaga 30st i wszystko jest OK....w czym może być problem ze procesor raz sie grzeje raz nie?
    Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    vogelek23 napisał:
    Zaktualizuj BIOS - ten model miał problemy z poprawną obsługą nowszych procesorów przy starszych wersjach BIOS.

tylko jak tego bezpiecznie dokonać ?
  • Poziom 25  
    Witam
    Ściągnąłem oprogramowanie do aktualizacji biosu ze strony Acera, trochę strach cokolwiek robić, ponieważ program chyba automatycznie sam nie zaktualizuje biosu....

Co robić...?
  • Poziom 25  
    Dzięki za odpowiedź. Rozumim, że w tym polu co zaznaczyłem na niebiesko nic nie musimy zmieniać?

• Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Witam
    Bios zaktualizowany wszystko poszło bez problemu. Temperatura procesora już nie zachowuje się anormalnie gdy procesor jest w spoczynku to temp wynosi 40stop. natomiast podczas skanowania czy włączenia gry gdy procesor jest obciążony na 100% przy skanowaniu wzrasta do 87stop a przy grze przekracza 90stop i sie restartuje.
    Może problem jest w tym że Athlon wydziela więcej ciepła niż orginalny Sempron i system chłodze nia nie daje rady schłodzić procesora?
  • Poziom 25  
    vogelek23 napisał:
    Czy pasta na procesorze była aplikowana nowa, świeża?

Athlon jest niestety prądożerny, wydziela zatem dużo więcej ciepła.
    Chłodzenie powinno jednak dać sobie radę z odprowadzeniem ciepła.

Witam tak pasta była nałożona nowa...zamówiłem teraz inną paste Coollaboratory Liquid Pro wyczytałem w internecie że posiada najlepsze właściwości przewodzące ciepło i potrawi obniżyć temp procesora nawet o 10 st.
    Też właśnie doszedłem do wniosku że Althon może wydzielać więcej ciepła, a jest możliwość obniżenie taktowania procesora tak aby nie pracował na max możliwości wtedy może wydzielałby mniej ciepła?
    Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Witam
    Przy zastosowaniu pasty Coollaboratory Liquid Pro temperatura procesora spadła o 8 stopni.