logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[PHP] Skrypt do automatycznego tworzenia podstron z określoną treścią

lukasz5500 23 Mar 2010 14:22 2359 5
REKLAMA
  • #1 7869812
    lukasz5500
    Poziom 9  
    Posty: 29
    Witam

    Mam pytanie. Czy zna ktoś jakiś skrypt napisany w PHP umożliwiający dodanie nowej podstrony o wcześniej określonej treści.
    Chodzi o to żeby tylko podać nazwę podstrony a cała reszta taka jak nagłówek, menu itp żeby dodała się automatycznie.
  • REKLAMA
  • #2 7870051
    Dżyszla
    Poziom 42  
    Posty: 7075
    Pomógł: 1095
    Ocena: 225
    Ja znam... swój własny... Przecież wystarczy tylko zastosować w odpowiednim miejscu include, jeśli załączasz PHP, lub readfile, jeśli to zwykły HTML i wskazać plik do załączenia.
  • REKLAMA
  • #3 7870058
    Ciapol
    Poziom 25  
    Posty: 707
    Pomógł: 52
    Ocena: 33
    Zapoznaj się z możliwościami smarty.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 7871318
    akaz_
    Poziom 13  
    Posty: 50
    Pomógł: 7
    Ależ po co wciągać wielką bibliotekę jaką jest Smarty dla tak prostego zadania?

    <?php
    include("naglowek.html");
    
    switch($_GET['dzial']) {
        case 'news':
            include("news.html");
            break;
        case 'ksiega':
            include("ksiega.html");
            break;
        default:
            include("news.html");
    }
    ?>


    W 'naglowek.html' masz zbudowane menu, w reszcie treść.
    Superglobalna $_GET['dzial'] zawiera dane przesyłane metodą GET (np. http://superserwer.pl/index.php?dzial=news)
  • REKLAMA
  • #5 7873210
    lukasz5500
    Poziom 9  
    Posty: 29
    ok. Ale ten nagłówek będzie się automatycznie dopisywał do każdej strony? Czy trzeba dopisywać tam gdzieś nazwy stron które obejmuje?
  • Pomocny post
    #6 7874978
    Dżyszla
    Poziom 42  
    Posty: 7075
    Pomógł: 1095
    Ocena: 225
    Jakbyś chciał w pełni automatycznie, to trzeba by nieco zmodyfikować konfigurację Apacha/PHP. Polecam to rozwiązanie, które zostało przedstawione z ręcznym includowaniem pliku nagłówkowego.
REKLAMA