Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z kostakrką do lodów Daewoo.

Apolinary Mielczarski 31 Mar 2010 10:51 3342 7
 • #1 31 Mar 2010 10:51
  Apolinary Mielczarski
  Poziom 10  

  Mam do naprawy chłodziarko zamrażarkę z kostkarką do lodów Daewoo FRS20 i problem z kostkarką, kostkarka nie wyrzuca kostek lodu.

  Kostkarka bierze wodę do pojemnika, oporność czujnika przy zamarzniętych kostkach około 6 kiloohmów. Cyklicznie pobiera wodę i tworzy kostki lodu, które nie wypadają z pojemnika, następnie znów dobiera wodę i w rezultacie robi się mnóstwo lodu. Silnik obracający pojemnik jest sprawny.

  Czy ktoś może podać najczęściej występujące przyczyny, od czego zacząć naprawę ?

  0 7
 • #2 31 Mar 2010 21:52
  servisant
  Specjalista AGD

  crystalx napisał:
  Kostkarka po zrobieniu kostek lodu powinna odwrócić obieg gazu aby ogrzać rurki na których powstały kostki, powinny się one wtedy odczepić i wypaść.
  Jeżeli podczas wyrzucania kostek nie odwraca obiegu gazu to najprawdopodobniej może być uszkodzony elektrozawór, zamocowany gdzieś w układzie chłodniczym.


  To co napisał kolega crystalx dotyczy kostkarek do lodu wolno-stojących, a tutaj jest kostkarka w chłodziarko-zamrażarce i zasada działanie troszkę inna
  Należy przyjrzeć się czy tacka na lód czy nie jest gdzieś pęknięta(element blokujący ją o obudowę kostkarki). Tacka podczas obrotu powinna się tak mocno wygiąć że lód powinien wypaść

  1
 • #3 01 Kwi 2010 09:57
  Apolinary Mielczarski
  Poziom 10  

  Koledzy, ta kostkarka ma przycisk do testowania obrotu tacki na lód i nie trudno jest sprawdzić czy obraca się prawidłowo. gorący gaz nie wchodzi pod uwagę, tacka jest plastikowa i wszystko wskazuje na to że jest podgrzewana powietrzem ciepłym albo wodą ciepłą. Mam instrukcję do niej ale wjęzyku angielskim i chyba będę musiał ją przetłumaczyć . Oczekiwałem odpowiedzi od kogoś kto już naprawiał taki sprzęt. Naprawiałem już różne kostkarki ale nie taką i chciałem sobie uprościć
  naprawę.Prawdopodobnie może być brak podgrzewania tacki albo uszkodzony czujnik temp. znajdujący się pod tacką.Rezystancja jego podana jest od 4,4 do 50
  kiloohmów, ale nie przy jakiej powinien nastąpić obrót tacki. Jeżeli ktoś z kolegów naprawiał ten typ sprzętu to proszę o praktyczne wskazówki, może i ja będę mógł w czymś pomóc.

  0
 • #4 28 Lis 2010 16:05
  szirra
  Poziom 8  

  Czy po naciśnięciu testu lód jest wyrzucany ?

  0
 • #5 29 Lis 2010 17:38
  Apolinary Mielczarski
  Poziom 10  

  Tak kolego,tacka się obraca do końca. Już przetłumaczyłem sobie instrukcję i chyba nie będzie problemów. W między czasie miałem podobną do naprawy i wymieniłem sensor pod tacką i pomogło. Narazie klient zrezygnował z naprawy. Pozdrawiam.

  0
 • #6 10 Sty 2012 07:59
  rafib2
  Poziom 1  

  Witam mam uszkodzoną tackę (pęknięta) gdzie to mogę kupić. Proszę o jakiś namiar

  0
 • #7 08 Lip 2015 21:11
  lysyarnold
  Poziom 12  

  Chciałem przypomnieć pytanie- czy jest możliwość zakupienia samej tacki do kostkarki (pęknięta jest) wiem że w siemensach jest taka sama kostkarka ale czy gdzieś jest dostępna sama tacka??

  0
 • #8 17 Sie 2015 17:11
  andzelika
  Poziom 9  

  niestety,trzeba wymienic cala kostkarke.tacki nigdy nie wystepowaly jako czesc zamienna.

  0