W układzie pracuje mikrokontroler AVR AT MEGA 16 z kwarcem 16 MHz. Do programowania używam programatora AVR ISP STK-200/300 z oprogramowaniem pakietu BASCOM AVR 1.11.7.3 FULL.
W związku z tym mam kilka pytań: dlaczego po zmianie Fusebit A987 z 0001:Internal RC oscillator 1 MHz na 0000: External clock mikrokontroler przestał reagować na polecenia programatora (programator nawet nie rozpoznaje sygnatury układu) ? Czy częstotliwość kwarcu (16 MHz) jest zbyt wysoka do poprawnej komunikacji procesora z programatorem ? Czy może pod pojęciem External clock mam rozumieć podanie zewnętrznego przebiegu prostokątnego a nie podłączenie rezonatora kwarcowego ? Proszę o pomoc.
W związku z tym mam kilka pytań: dlaczego po zmianie Fusebit A987 z 0001:Internal RC oscillator 1 MHz na 0000: External clock mikrokontroler przestał reagować na polecenia programatora (programator nawet nie rozpoznaje sygnatury układu) ? Czy częstotliwość kwarcu (16 MHz) jest zbyt wysoka do poprawnej komunikacji procesora z programatorem ? Czy może pod pojęciem External clock mam rozumieć podanie zewnętrznego przebiegu prostokątnego a nie podłączenie rezonatora kwarcowego ? Proszę o pomoc.