Witam,
Jak w temacie może mi ktoś udzielić informacji w jaki sposób określić max. obciążalność wyjścia analogowego napięciowego jak i prądowego ??..Mówiąc po chłopsku ile max. np. siłowników będę mógł "podpiąć" pod sterowanie tymże sygnałem.
Zdaje sobie sprawę że trzeba będzie spojrzeć z pewnością w DTR samego sterownika jak i siłownika. Na jakie wartości ew. patrzeć i w jaki sposób to obliczyć.
Mam też drugie pytanko.
Na jaki konkretnie element wykonawczy siłownika jest podawane napięcie sterujące, np. 0..10V , w celu jego ciągłej regulacji i na jakiej zasadzie się to odbywa.
Z góry dziękuje za odpowiedzi ew. proszę o namiary na literaturę odnośnie tych tematów.
Jak w temacie może mi ktoś udzielić informacji w jaki sposób określić max. obciążalność wyjścia analogowego napięciowego jak i prądowego ??..Mówiąc po chłopsku ile max. np. siłowników będę mógł "podpiąć" pod sterowanie tymże sygnałem.
Zdaje sobie sprawę że trzeba będzie spojrzeć z pewnością w DTR samego sterownika jak i siłownika. Na jakie wartości ew. patrzeć i w jaki sposób to obliczyć.
Mam też drugie pytanko.
Na jaki konkretnie element wykonawczy siłownika jest podawane napięcie sterujące, np. 0..10V , w celu jego ciągłej regulacji i na jakiej zasadzie się to odbywa.
Z góry dziękuje za odpowiedzi ew. proszę o namiary na literaturę odnośnie tych tematów.