Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Instalacja nowej mapy na Lark Freebird 43.1

nietoperek4 13 Apr 2010 21:52 43696 6
 • #1
  nietoperek4
  User under supervision
  Witam,
  Mam następujący problem.
  Muszę zainstalować tacie mapę na nawigacji Lark Freebird 43.1
  Przyznam się ,że jeszcze nigdy nie instalowałem mapy na nawigacji. Nie widziałem nawet jeszcze tej nawigacji ,po prostu tata poprosił mnie ,żebym zainstalował mu nową mapę bo ta którą ma obecnie wgraną na tej nawigacji nie pokazuje mu numerów mieszkań i jest troszkę przestarzała gdyż np. pokazuje skrzyżowanie zamiast ronda które od 4 lat jest u nas w mieście.

  Mam następujące pytania:
  1. Jaką mapę wybrać do tego modelu?
  2. Na jakie problemy mogę natrafić instalując tą mapę?
  3. Co mniej-więcej muszę zrobić ,żeby ją poprawnie zainstalować?

  Za wszystkie rady bardzo dziękuję :) W końcu ojca nie mogę zawieść a kto mu to zainstaluje jak nie ja :)
  Pozdrawiam
 • #2
  Marek Nawrocki
  Level 27  
  Witam!!
  Najlepiej jak zainstalujesz automapę , w larkach jest instalowana MapaMap , Automapa jest o niebo lepsza, w razie problemów pisz!!, nie powinno być problemów , ale musisz zaopatrzyć się w kartę SD , chyba że już masz.
 • #3
  sq6hzs
  Level 13  
  Po pierwsze to wypadaloby odblokowac nawigacje bo nie wiem jak chcesz uruchamiac inne oprogramowanie? Napewno sprawdzonym sposobem jest uzycie gotowca skopiowanego na karte SD. Jesli Automapa wykryje ci nawigacje przez Activesynca to powinna sie zainstalowac.
 • #4
  Marek Nawrocki
  Level 27  
  Witam !!
  Dokładnie tak jak mój przedmówca pisze Larka 43,1 nie trzeba odblokowywać , jakby tak było napisał bym w pierwszej odpowiedzi, a napisałem ze: nie powinno być problemów.
  Pozdrawiam
 • #5
  nietoperek4
  User under supervision
  W prawdzie jeszcze nie instalowałem tej mapy, ale znalazłem małą instrukcję dla osób ,które mogłyby mieć kiedyś podobny problem. Instrukcję ze zdjęciami można sobie przeczytać z tej strony: http://pinstrukcja-instalacji-automapy.html

  A poniżej wersja bez zdjęć:

  1. Uruchamiasz instalator AutoMapa.exe

  2. Następuje rozpakowywanie plików - czekasz aż się to zakończy

  3. Wyświetla się kreator instalacji AutoMapy

  4. Klikasz Dalej

  5. Następne okienko - zaznaczona opcja Instalacja, klikasz Dalej

  6. Na następnym ekranie ptaszek przy akceptacji warunków licencji i klik Dalej

  7. Klik na OK w wyświetlonym okienku z info

  8. W oknie wyboru miejsca instalacji zaznaczasz Czytnik kart i klik Dalej

  9. W wyświetlonym okienku wskazujesz literę napędu pod którą jest karta SD i klik OK

  10. W wyświetlonym okienku zaznaczasz na jaki system
  instalujesz (np. Windows CE 5.0) i klik OK

  11. W następnym oknie masz zaznaczone opcje które będą zainstalowane, możesz dać ptaszka przy Głos: K.Hołowczyc (Polski), jeżeli go chcesz mieć i opcjonalnie przy dodatku powodującym uruchomienie AM z fabrycznego przycisku "Nawigacja" (wybrane modele navi), można też zaptaszkować Dodatkowe ikony i Dodatkowe komunikaty, klik na Dalej

  12. W następnym nic nie robisz tylko klik na Dalej

  13. W następnym oknie likwidujesz ptaszka przy Rejestruj i klik Dalej

  14. Na następnym ma być zaznaczone Instalacja całego obszaru mapy, czyli nic nie robisz tylko klik Dalej (opcjonalnie, można zaznaczyć Wybranie nowego fragmentu mapy i jego instalacja i np. zrobić swój zestaw map jeżeli EU lub wybraną część Polski jeżeli PL, zadziała przy legalnej AutoMapie lub jak użyjesz instalatora z podmienionymi plikami tzw. wersja instalacyjna uzdrowiona)

  15. Następuje instalacja AutoMapy - czekasz na ukończenie

  16. Po instalacji wyświetli się okienko z info co instalator zainstalował, klikasz na Zakończ i instalacja dobiegła końca, masz AutoMapę zainstalowaną

  17. Na karcie SD powinien być jeden katalog o nazwie AutoMapa EU tak jak niżej, chyba że zaznaczymy (pkt 11) opcję instalacji dodatku, który powoduje uruchomienie AM z fabrycznego przycisku (wybrane modele navi), wtedy może być drugi katalog.

  18. Teraz dwuklik na katalog główny AutoMapa EU i pokaże Ci się jego zawartość, tu podmieniasz jeden plik (opis poniżej pkt 1)

  19. Tworzysz foldery dla dodatków opisanych na dole, jeżeli ich nie ma.

  20. Dwuklik na folder Maps i zobaczysz jego zawartość, folder Polska lub Europe, w zależności jaką wersję instalowałeś, robisz na nim dwuklik i widać co zawiera, tu podmieniasz dwa pliki (opis poniżej pkt 2)


  Jest to czysta wersja bez żadnych dodatków, jeżeli chcesz wrzucić ikony i komunikaty dla POI, punkty POI, czy też zmienić wskaźnik nawigacji na np. samochodzik, to musisz w katalogu głównym AutoMapy (pkt 19) utworzyć foldery o nazwach:

  Icons dla ikon,
  Voices dla komunikatów,
  Images dla np. samochodzików,
  możesz również utworzyć folder dla punktów POI użytkownika (własnych), nazwa dowolna np. Moje POI, przy czym nie musi być koniecznie w katalogu głównym AutoMapy, może być na karcie SD.

  Dla posiadaczy licencji zachodzi konieczność rejestracji AutoMapy, można to uczynić podczas instalacji pozostawiając zaznaczoną opcję Rejestruj (pkt 13), urządzenie do nawigacji musi być podłączone do komputera
  i mieć komunikację z ActiveSync.

  Ci, którzy chcą testować, a nie mają licencji, powinni po instalacji podmienić 3 pliki na uzdrowione:

  (Nie dotyczy tych, którzy użyli wersji instalacyjnej uzdrowionej, w takim przypadku nic już nie podmieniamy.)

  1. W katalogu głównym AutoMapy plik wceAm.exe dla WinCe 5.0, wce42Am.exe dla WinCe 4.2, wm5Am.exe dla WinMobile, ppcAm2300.exe dla PacketPC 2300, tpcAm.exe dla PC.

  2. W folderze z mapami, AutoMapa EU -> Maps -> Europe lub Polska (w zależności od wersji jaką mamy) 2 pliki AutoMapa.amm i map.a, przy czym należy pamiętać że dla Europe jest inny komplet do podmiany i dla Polska inny, nazwy te same.

  Moderated By marek216:

  30 dni urlopu na zapoznanie się z regulaminem. Gratis ostrzeżenie.

 • #6
  jever 23
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Kolego w oryginale nic nie podmieniamy- a piratom tu nie pomagamy.
 • #7
  _aegiss_
  Level 11  
  AM zainstalowana na karcie ,wszystko smiga na Win CE 5.0 ,natomiast brakuje jakiegokolwiek głosu - w ustawieniach win wszystko zaznaczone --- z iGO8 jest podobnie -brak głosu.Jakies sugestie.