Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napędy bramy FAAC, jak z gwarancją?

25 Kwi 2010 17:59 3338 2
 • Poziom 27  
  Witam, chciałbym samodzielnie zamontować napęd do bramy dwuskrzydłowej. Niby gwarancje musi podpisać jakiś autoryzowany instalator i jest tam adnotacja o przeglądach okresowych, ale nie jest to według mnie jasno napisane. Czy może kto się orientuje jak wyglądają zasady gwarancji jeśli ktoś sam sobie zamontuje napęd?
 • Pomocny post
  Poziom 38  
  Jak po uszkodzeniu zdejmie to instalator i sprawę gwarancji sam załatwi nie będzie problemu. Inaczej przy poważniejszej usterce gwarant może stwierdzić iz to wina montażu i unieważni gwarancję (właściwie to jej nie uzna bo bez pieczątki instalatora jest nieważna)
 • Poziom 27  
  Zbych034 napisał:
  (właściwie to jej nie uzna bo bez pieczątki instalatora jest nieważna)
  Powiększyłem sobie zdjęcie gwarancji ze strony FAAC i wygląda że jest tam tylko adnotacja że pieczątka musi być tylko pod warunkiem że instalator zamontował, czyli dopuszcza brak pieczątki jeśli ktoś sam sobie montuje. A co do instalatora to chyba nie ma po co go wołać, bo jeśli kupuję na osobę prywatną to mogę reklamować u sprzedawcy.

  Jendkier napisał:
  Ale pewnie i tak nie uznają gwarancji nawet jeśli wszystko będzie zrobione dobrze, żeby nie musieli płacić za naprawę
  Większość uszkodzeń mechanicznych i tak gwarancja nie obejmuje, bo albo są to uszkodzenia z winy eksploatacji albo ktoś musiałby źle (np krzywo) zamontować napęd.