Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napędy bramy FAAC, jak z gwarancją?

25 Kwi 2010 17:59 3338 2
  • Poziom 27  
    Witam, chciałbym samodzielnie zamontować napęd do bramy dwuskrzydłowej. Niby gwarancje musi podpisać jakiś autoryzowany instalator i jest tam adnotacja o przeglądach okresowych, ale nie jest to według mnie jasno napisane. Czy może kto się orientuje jak wyglądają zasady gwarancji jeśli ktoś sam sobie zamontuje napęd?
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Jak po uszkodzeniu zdejmie to instalator i sprawę gwarancji sam załatwi nie będzie problemu. Inaczej przy poważniejszej usterce gwarant może stwierdzić iz to wina montażu i unieważni gwarancję (właściwie to jej nie uzna bo bez pieczątki instalatora jest nieważna)
  • Poziom 27  
    Zbych034 napisał:
    (właściwie to jej nie uzna bo bez pieczątki instalatora jest nieważna)
    Powiększyłem sobie zdjęcie gwarancji ze strony FAAC i wygląda że jest tam tylko adnotacja że pieczątka musi być tylko pod warunkiem że instalator zamontował, czyli dopuszcza brak pieczątki jeśli ktoś sam sobie montuje. A co do instalatora to chyba nie ma po co go wołać, bo jeśli kupuję na osobę prywatną to mogę reklamować u sprzedawcy.

Jendkier napisał:
    Ale pewnie i tak nie uznają gwarancji nawet jeśli wszystko będzie zrobione dobrze, żeby nie musieli płacić za naprawę
    Większość uszkodzeń mechanicznych i tak gwarancja nie obejmuje, bo albo są to uszkodzenia z winy eksploatacji albo ktoś musiałby źle (np krzywo) zamontować napęd.