Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG Plazma 42PQ200R jak odblokować USB

03 Maj 2010 18:04 15504 11
  • Poziom 1  
    Witam Wszystkich.

Ostatnio kupiłem sobie plazmę 42PQ200R w okazyjnej cenie (1999zł.) Zauważyłem że posiada ona USB (serwisowe). Chciałbym je odblokować i puszczać filmy bezpośrednio z Pendrive'a. Wchodziłem już na różne forum i jedyne co znalazłem w tej sprawie to wejście do menu serwisowego ( naciśnięcie jednocześnie przycisku OK na tv i OK na pilocie. Jednak po tej czynności wyświetla się takie menu:

EZ ADJUST

0. ADC CALIBRATION : HDMI2 (ale jest wyłączone tzn. na szaro)
    1. ADC ADJUST
    2. SUB B/C ADJUST
    3. Green eye-check
    3. W/B ADJUST (numer 3 jest 2 razy jbc.)
    4. WHITE PATTERN : Wył.
    5. EDID D/L

I to tyle. Nie kombinowałem tam nic tylko szukałem tekstu USB, ale go nie ma.
    Jak odblokować USB ? ? ?

Proszę o pomoc.
  • RenexRenex
  • RenexRenex
  • Poziom 15  
    @lisek - nieprawda :P wydusisz ..... i to sporo :)

@Reesbi3 - nie OK tylko MENU jednocześnie na pilocie i TV przez 5s (firmware 3.17 :!:)
    hasło 0000
    dalej >tool option > USB tryb na 2
    pozdro i miłego DivX oglądania :D

ps. Napisy w filmie ustawiasz już na odtwarzanym filmie w Opcjach na Łac2; jak masz złą synchronizacje czy brak ogonków to przerób na SRT programem SubtitleTool.
  • Poziom 2  
    witam,

jestem tu nowy, ale ponieważ forum - i oczywiście użytkownicy - pomogli mi wydatnie już niejeden raz, postanowiłem podzielić się wiedzą jak w/w w temacie. Do tej pory nie miałem czasu ani potrzeby jakoś przy grzebać przy tej właśnie plaźmie, ale ponieważ ostatnio często przyjeżdżam z dziećmi, którym puszczam bajki ze sticka USB, postanowiłem pogrzebać.

Model LG 42PQ2000 został zakupiony dla członka rodziny przed wakacjami 2010 r. Soft na nim to wersja 3.41. Nie mogłem wejść w tryb serwisowy żadną kombinacją klawiszy pilota i telewizora. Po dłuższym czasie spędzonym w sieci, i na tym forum dla wersji LCD ekranów firmy LG, postanowiłem uruchomić tryb serwisowy telefonem komórkowym z portem podczerwieni. Do tego celu wykorzystałem Nokię N95 oraz program Psiloc IrRemote w wersji 1.04 - jest ona zgodna z systemem Symbian S60 v.3, która wpadła mi w ręce. Wcześniej kombinowałem z Nokią 3110, ale mimo posiadania portu podczerwieni soft Psiloca nie dał sie na niej zainstalować. Wystarczyła podstawowa wersja IrRemote bez potrzeby aktualizacji, rejestracji, etc.

Po wprowadzeniu softu na telefon, skorzystałem ze wskazówek stąd: Link i w sumie bez większego kłopotu uruchomiłem menu serwisowe. Trzeba tylko zwrócić uwagę na to, że nadajnik podczerwieni w telefonie jest dość słaby, więc musiałem być dość blisko telewizora. Menu nie przedstawiało się podobnie, do screenów podawanych przez różnych użytkowników, ale wystarczyło zmienić tylko opcję "Media Player" na ustawienie z "EMF-PM" na "EMF-PMM" i było po sprawie.

Wyjście z menu serwisowego następuje już poprzez opcję "return" ze zwykłego pilota i od tej pory telewizor poprawnie wyświetla opcję czytania filmów. Bez problemu działają opcje w menu, wszystkie pozostałe funkcje również, poprawnie są czytane filmy z tekstami. Jakość dobrych plików divx i avi czasami jest lepsza, niż odtwarzana na komputerze.

Nr wersji softu na telewizorze nadal jest wyświetlany, jako 3.41.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników i polecam poszerzenie funkcjonalności swojej plazmy LG.
  • Poziom 2  
    Witam

Ja rowniez jestem uzytkownikiem plazmy LG 42PQ2000.Chcialbym sie podzielic informacja jak odblokowac DIVX w tym tv.Musicie wiedziec ze jestem laikiem i robilem to pierwszy raz w zyciu:)
    Poz przeczytaniu kilku postow pojechalem do Lidla i kupilem pilot uniwersalny firmy SilverCrest(modelu nie pamietam,ale podobno dziala na wszystkich).
    Zakodowalem na pierwszy dzialajacy kod i po kilku probach i kombinacji kilku przyciskow udalo mi sie wejsc w Menu serwisowe:) Sa to przyciski: " --/-" i "setup"

Uprzedzam rowniez,ze trzeba je przytrzymac przez okolo 3s a itak za kazdym razem nie dzialaja.Juz po odblokowaniu tv probowalem wejsc jeszcze do menu serwisowego ale udaje sie to srednio raz na 15 razy (czesciej po restarcie TV).
    Nie wiem dlaczego jest tak,ze nie mozna wejsc za kazdym razem? Ale najwazniejsze ze filmy z pendrive smigaja bez problemu:)

Mam nadzieje,ze pomoglem.
  • Poziom 1  
    Witam

Ja również jestem użytkownikiem plazmy LG 42PQ2000. Zrobiłem jak w junior.fm, mam pilota uniwersalnego SilverCrest(model:URC 1001)0458. Zakodowałem (kod LG 0458), ale w opisany sposób do menu serwisowego nie udało się wejść. Może ktoś już to przerobił? Jaką kombinację przycisków należy nacisnąć?
    Pozdrawiam wszystkich.
  • Poziom 2  
    Witam. Poprostu chciałem napisać że opcja odblokowania USB jaką wyżej opisał Li100nosz jest w 100% sprawna!! Nie trzeba kupować żądnych uniwersalnych pilotów, wystarczy tylko wasz telefon. Oczywiście nie obyło się u mnie bez problemów które były związane głownie ze znalezieniem odpowiedniej instalki IrRemot'a ale po przewertowaniu całego netu udalo mi się :) Jeżeli ktoś bedzie miał jakiś problem z odblokowaniem USB piszcie na moje gg: 5205231. Bardzo chetnie pomoge. Pozdrawiam i wielkie DZIĘKI Li100nosz!!!!!
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    bielfrucki napisał:
    Dziś odblokowałem ten model LG 42PQ2000 kupiony z nowszą wersją oprogramowania albo w 2010 albo 2011 roku w sklepie Euro RTV AGD.

Odblokowanie z wykorzystaniem pilota z Lidla marki SilverCrest model: SFB 10.1 A1 ale myślę ze mozna zrobić to wiekszoscią tych uniwersalnych pilotów.

Odblokowanie portu USB do DVIX polega na:

1) zaprogramowaniu w pilocie kodu: 5147 dla trybu ASAT
    2) z pilota wciskamy krótko klawisz Volume + lub volume -
    3) z oryginalnego pilota wpisujemy kod: 0000 do okienka, które się pojawi
    4) uaktywnia się tryb serwisowy
    5) przechodzimy do opcji Tool Option pozycja Media player - i zmieniamy z EMF-PM na EMF-PMM
    6) wychodzimy klawiszem RETURN oryginalnego pilota
    7) ikonka opcji USB z menu głównego zmienia się z obrazka na stop klatkę
    8) wyłączamy i włączamy TV
    9) gotowe!!! - TV czyta pliki AVI i czyta napisy z plików TXT

Ciekawi mnie co można jeszcze odblokować mi pasowałaby opcja nagrywania programów na USB w zaplanowanym czasie - moze z Was ktoś coś wie :O)

UWAŻAJCIE Z INNYMI MODELAMI - jeśli w trybie serwisowym włączy się jakąs opcję w oprogramowaniu, w którą dany model TV nie jest wyposażony to odbiornik może przestać działać prawidłowo.

Ten sam sposób działa także z monitorem LG M2762D oraz pilotem uniwersalnym z Lidla, model SilverCrest model: SFB 10.1 B2 (z wyglądu jest identyczny jak A1) :D

Nie wiem jak znalazłeś odpowiednie ustawienia pilota ale jesteś wielki! :) Ogromne podziękowania! :) Przyznaję, że tuż przed znalezieniem tego opisu zaczynałem już się poddawać...
  • Poziom 1  
    dzieki dziala w 100% zaje......
  • Poziom 24  
    Odgrzewam stary ale ważny temat.
    Programując pilota uniwersalnego jaką markę wybrać ? LG - tak?
    Z mojego pilota uniwersalnego marki Emmerson nie działa nic albo wybieram nie te kody.
    Mam także palmtop w windows mobile i na nim aplikację NEVO. Jak w niej ustawię markę LG to mogę sterować telewizorem ale nie mogę wejść w żaden tryb serwisowy.
    Można by jakoś dokładniej podać jaką marką programować pilota?

Pan moderator postanowił zamknąć temat ale tu proszę link do rozwiązania innymi pilotami uniwersalnymi: Link