Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić ładowarkę samochodową?

Soker 20 Sie 2004 00:23 3445 3
  • #1 20 Sie 2004 00:23
    Soker
    Poziom 11  

Witam. Przeglądałem forum ale nic ciekawego nie znalazłem. Czy wie ktoś może jak zrobić ładowarkę samochodową do nokii na napięcie 3,7V i prąd 320mA. Mam ładowarkę do baterii "paluszków" opartą na źródle prądowym tzn że niezależnie ile podłącze szeregowo paluszków to prąd ładowania zawsze będzie taki sam. Ustawiłem prąd 320mA i podłączyłem do telefonu. W momencie włożenia wtyczki odrazu wyskoczył komunikat o ładowaniu jednak po kilku sekundach wyświetla się komunikat "Przerwanie ładowania" z obrazkiem STOP. Podłączyłem miernik i prąd wogule nie płynie. Zauważyłem że telefon przy oryginalnej ładowarce wyświetla odrazu komunikat ładowania, lecz załącza ładowanie (płynie prąd) dopiero po ok 3 sekundach. Przy ładowarce z tym źródłem prądowym widocznie nie załącza. Nie mam pojęcia dlaczego tak sie dzieje. Będę wdzięczny za wskazówki bądź jakieś schematy.

0 3
  • #2 20 Sie 2004 01:13
    glob12
    Poziom 13  

ładowarka musi dawac wyższe napięcie niż jest akumulator. Sprawdź miernikiem jakie japięcie daje ładowarka sieciowa. Powinno być ok 4,5 V.
    Ja do siemensa robiłem ładowarke na stabilizatorze lm 137 i chodzi w samochodzie bez problemu

pozdrawiam grze$

0
  • #3 20 Sie 2004 03:03
    Soker
    Poziom 11  

Grze$ a mógłbyś mi podesłać schemat na tym lm136, chodzi mi o wartości elementów. Właśnie zlutowałem na szybko na 7805 i wstawiłem małą rezystancję ale to nie jest raczej optymalne rozwiązanie. thx

0
  • #4 20 Sie 2004 07:49
    adamjur1
    Poziom 39  

Takie ładowarki są w marketech w promocjach po kilkaknaście zł. Warto się bawić w samoróbkę ?
    Pozdr.J.

0