Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Sprinter radio Sound 5 - aux i fader?

laryngolog 07 Maj 2010 21:52 6152 2
  • #1 07 Maj 2010 21:52
    laryngolog
    Poziom 11  

Szukajkę zaliczyłem i nic nie znalazłem.

Mój problem jest następujący - fabrycznie nowy Mercedes Benz Sprinter wyposażony w radio, które melduje się jako "Sound 5".
    Instrukcja radia mówi o wejściu AUX oraz o funkcji Fader.
    Jednak zarówno wejście AUX jaki i funkcja Fader są nieaktywne.

Radyjko posiada złącze mini-iso i to jest do tego miejsca dla mnie jasne.
    Potrzebny kabelek - jednak po wpięciu kabla nie wykrywa sygnału na wejściu. Naiwnie wierzyłem w "inteligencję " radyjka a tu kiszka pomimo dwukrotnego ciśnięcia przycisku CD nic się nie dzieje.
    Jak aktywować tę funkcję?

Drugi problem to funkcja Fader - końcówka mocy działa - fabrycznie były tylko przednie zestawy. Po wpięciu w kostkę kabli do tylnych zestawów głośnikowych dociera sygnał ale funkcja Fader nieaktywna. Bardzo to przeszkadza jeśli zestawy przód /tył różnią się miedzy sobą efektywnością.

Najważniejszy jest dla mnie pierwszy problem, czyli jak uruchomić wejście AUX .
    Panowie z serwisu MB nabrali wody w usta. Wiadomo chodzi o $$$ udają mega problem 8-)

Ktoś poratuje?

0 2
  • Pomocny post
    #2 17 Sie 2010 19:15
    inspire1
    Poziom 12  

Mam to radio u siebie tylko że w nowym Vito. I również nie mogę dojsc do funkcji Fader a aux to się bodajże aktywuje w tym menu co sa basy itd.

Edit:
    Funkcje AuX sie uruchamia w tym menu co i basy dochodzisz do EXT dajesz pokretęłem w prawo i dochodzisz do Aux. Potem klikasz 2 razy CD i wchodzi ci Aux.

2
  • #3 08 Gru 2015 10:26
    jan009
    Poziom 6  

Witam,mam także problem z wyszukaniem tej funkcji "fader" w menu nie mam EXT.

Udało mi się znaleść jak wejść w menu ukryte radia - KLIK

0
  Szukaj w 5mln produktów