Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips Onis 200 - brak łączności z bazą.

20 Sie 2004 20:12 2710 19
  • Poziom 10  
    Fakt, ze słuchawka lezała od 4 dni poza baza ale to chyba nie powinno miec wpływu na łącznosc - wskaznik naladowania byl ok. Czy moge prosic o pomoc w skomunikowaniu bazy i słuchawki ? Telefon to model Philips Onis 200.
  • Poziom 10  
    dzieki za instrukcje - niestety nie moge sobie poradzic - probowalem wpisac 4-cyfrowy kod z bazy, menu jest niemieckie wiec pojawia sie komunikat "in bearbaitung" , przez chwile jest symbol anteny, po czym znika i wyswietla sie jakis komunikat "gescherteit"

• Specjalista od telefonów
    Witam.
    A tak:
    Wyłączasz zasilacz, wciskasz paging na bazie i trzymając wciśnięty włączasz zasilanie. Puszczasz dopiero gdy zacznie piszczeć baza. Dopiero wtedy wchodzisz w menu (strona 40 instrukcji zamiast 41 ) i wybierasz rejestrację i zatwierdzasz i kod chyba cztery zera (0000) i zatwierdzasz.
    I po kłopocie.

Jartech

:D

PS
    Załączam instrukcję w języku krzyżaków skoro się nie możesz połapać.
    Załączniki:
    Wszysto pieknie tylko kod ..
    KAZDA baza ma inny i jest nanalepce RC XXXX i te XXXX trzeba wpisać.
  • Poziom 13  
    Wie ktoś jak w tym onanisie włączyć identyfikację?
  • Poziom 13  
    WItam

Opisuję 100% sposób na zarejestrowanie słuchawki na bazie. Podczas gdy wpiszesz kod bazy znajdujący się z tyłu tejże bazy i zatwierdzisz go wyjmij na moment kabel zasilający bazę a następnie go włącz wtedy będzie ok.

Jeśli coś nie będziesz wiedział to pisz
  • Poziom 11  
    [quote="JARTECH"]Witam.
    A tak:
    Wyłączasz zasilacz, wciskasz paging na bazie i trzymając wciśnięty włączasz zasilanie. Puszczasz dopiero gdy zacznie piszczeć baza. Dopiero wtedy wchodzisz w menu (strona 40 instrukcji zamiast 41 ) i wybierasz rejestrację i zatwierdzasz i kod chyba cztery zera (0000) i zatwierdzasz.
    I po kłopocie.

Jartech

Hej.
    A co to jest ten pagin?
    bogjan
  • Poziom 11  
    [quote="-dziadek-"]WItam

Opisuję 100% sposób na zarejestrowanie słuchawki na bazie. Podczas gdy wpiszesz kod bazy znajdujący się z tyłu tejże bazy i zatwierdzisz go wyjmij na moment kabel zasilający bazę a następnie go włącz wtedy będzie ok.

Jeśli coś nie będziesz wiedział to pisz[/quote]
    Wcale to nie jest pewne.Wykonałem to kilkakrotnie i nic.A tel.jest nowy,przywieziony z U.K.
    bogjan
  • Poziom 13  
    Przerobiłem ten sposób na około 100 telefonach i tylko ten sposób dziłał, może coś źle robisz, może nie w tym miejscu co trzeba wpisujesz kod. Z tego co pamiętam (nie mam już tych telefonów) w ustawieniu Register Handset wpisujesz kod zatwierdzasz go w tym momencie wyjmujesz kabel zasilający bazę, wkładasz go z powrotem baza powinna wydać 1 sygnał, a na telefon powinien wykryć bazę i wyświetli się SET! czyli ustawiona.
    I tyle
    Jeśli to nie działa to być może masz uszkodzoną bazę
  • Poziom 11  
    To,że baza jest walnięta,jestem już pewien w 100%.Wczoraj dopadłem do pracującego zestawu użytkownika w moim mieście.Słuchawka loguje sie do jego bazy bez zastrzeżen.Jego sprawna słuchawka do mojej bazy nie loguje sie równiez.Wniosek,baza niesprawna.Pożyczyłem więc cały zestaw dla kompletnego ustawienia wszystkich parametrów słuchawki.I tu w domu kolejny pasztet.Wszystko ustawione o.k.Tylko:zamiast sygnału centrali słyszę nieznośny gwizd/to samo było u niego/.Obecnośc w pokoju innych urządzeń lub przewodów w ścianie odpada.Słuchawka"nabiera"numery abonenta zewnętrznego,słychać,że wybiera,ale nie łączy,bo brak sygnału u tegoż abonenta/mam w domu 2 niezależne linie/Ponadto dzwoniący z zewnątrz dostaje się na moją słuchawkę,ale ta z kolei nie odbiera go/drugi telefon na tej samej linii dzwoni nadal /a w słuchawce jak pisałem nieustający pisk.Funkcja intercom działa bez zarzutu.
    Czy przyczyną tych dolegliwości może być fakt świeżego załadowania akumulatorkami "pełnymi",ale niesformatowanymi przez słuchawki?
    Proszę o pomoc.Zaznaczam,że jestem laikiem elektronicznym i informację pojmuje systemem łopatologicznym
    Pozdrawiam
    :( bogjan
    A to wszystko objawy uszkodzenia bazy.Prawdopodobnie przepiecie po linii telefonicznej.Szanse naprawy istnieja ale marne.....
    Szukaj dobrego speca od telefonów.
    WW
  • Poziom 13  
    Poszukaj w telefonie różnych ustawień dotyczących przekierowań być może telefon ma jakieś ustawienia i coś sobie dodaje przed wybraniem numeru, ponadto ustawić wybieranie tonowe numeru, proponuję poszukać na sieci instrukcji obsługi do podobnego modelu telefonu jakim jest jego następca ONIS VOX 300 dostępna była w języku polskim i można z niej było się wiele dowiedzieć jak działa telefon i jak go ustawić, podobne funkcjie i ustawienia, jesli uda mi się ją znaleźć to ją tu zamieszczę. Co do batrerii to nie sądzę żeby to była ich sprawka tym bardziej że połączenie słuchawka - słuchawka działa bez zarzutu.

Witam.
    To nie jest wina ustawień telefonu, że ma takie objawy. Jest uwalony na 100%. Wymaga naprawy.

Jartech

:D
  • Poziom 11  
    Mam dość dobre tłumaczenie instrukcji z niemieckiego.Sprawdze ponownie ustawienia przekierowań.A tak na wszelki wypadek,gdze moge przesłac go do naprawy?
    bogjan
  • Poziom 2  
    witam mam problem z telefonem o tej samej marce=/
    problem polega na tym że
    1.)nie mam instrukcji
    2.)jak wpisuje kod rc to pisze failed
    HELP!
    edit:jak biorę select base to mam philips 2
    a dzwonić nie mogę;/
  • Poziom 11  
    Podaj swój prywatny adres e-meill,może uda mi sie cos poradzić,przynajmniej w sprawie polskojęzycznej instrukcji obsługi
    intrfam
  • Poziom 2  
    interfam napisał:
    Podaj swój prywatny adres e-meill,może uda mi się cos poradzić,przynajmniej w sprawie polskojęzycznej instrukcji obsługi
    intrfam

darth_evil(malpa)poczta.onet.pl
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Ja jeśli moge to też poprosze instrukcje
    szyszka26(malpa)wp.pl