Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

linka sprzęgła, berlingo 1,9d 99r

12 Maj 2010 00:20 7776 4
  • Poziom 9  
    Siemanko
    Od jakiegoś czasu mam problem ze sprzęgłem w berlingo. Niekiedy zdarza się, że podczas jazdy po wciśnięciu sprzęgła przed zmianą biegu pedał wpada w podłogę i czuje się pod noga jak gdyby linka pękła ale jeżeli podważy się pedał butem to wraca on do normalnego ustawienia i wszystko niby jest ok oczywiście do momentu aż znów pedał wpadnie.
    Linkę sprzęgła mam z automatycznym regulatorem i tutaj mam lekki zgryz bo nie wiem co zrobić bo jeden mechanik mówi,że wystarczy linkę zdjąć i przesmarować inny że wymienić b o samoregulator się "wyciągnął".

Wolę wymianę bo nie wiem ile linka ma już nakręcone ale moje pytanie:

czy można zamienić linkę z automatem na linkę z ręczną regulacją bo wszedłem w posiadanie takowej a wśród wspomnianych wyżej panów mechaników zdania są podzielone?

pomocy :puppydogeyes:
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Można, tylko po co sobie komplikować życie dodatkowymi regulacjami?
  • Poziom 12  
    ja osobiscie najpierw bym ją przesmarował, zobaczył jak będzie się zachowywać, a jeśli to nie pomoże, wymienić. Potwierdzam zdanie kolegi Pawła, ponieważ będziesz później jeździł regulować linkę? Nie lepiej mieć automatyczną, skoro juz i tak masz takową??
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    melanrzz napisał:
    ja osobiscie najpierw bym ją przesmarował, zobaczył jak będzie się zachowywać....

Wytłumacz mi Kolego jak przesmarowanie może pomóc na przepuszczający samoregulator?
  • Poziom 9  
    WYMIENIŁEM LINKĘ NA TAKĄ BEZ SAMOREGULATORA, PRZEJECHAŁEM RAPTEM 20 KM I W NAJBLIŻSZYM SKLEPIE KUPIŁEM BEZ ZASTNOWIENIA LINKĘ Z SAMOREGULATOREM, SZYBKA WYMIANA I JEST TAK JAK BYĆ POWINNO. NIE POLECAM INNEGO ROWIĄZANIA