Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

linka sprzęgła, berlingo 1,9d 99r

12 Maj 2010 00:20 8550 4
 • Poziom 9  
  Siemanko
  Od jakiegoś czasu mam problem ze sprzęgłem w berlingo. Niekiedy zdarza się, że podczas jazdy po wciśnięciu sprzęgła przed zmianą biegu pedał wpada w podłogę i czuje się pod noga jak gdyby linka pękła ale jeżeli podważy się pedał butem to wraca on do normalnego ustawienia i wszystko niby jest ok oczywiście do momentu aż znów pedał wpadnie.
  Linkę sprzęgła mam z automatycznym regulatorem i tutaj mam lekki zgryz bo nie wiem co zrobić bo jeden mechanik mówi,że wystarczy linkę zdjąć i przesmarować inny że wymienić b o samoregulator się "wyciągnął".


  Wolę wymianę bo nie wiem ile linka ma już nakręcone ale moje pytanie:

  czy można zamienić linkę z automatem na linkę z ręczną regulacją bo wszedłem w posiadanie takowej a wśród wspomnianych wyżej panów mechaników zdania są podzielone?

  pomocy :puppydogeyes:
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Można, tylko po co sobie komplikować życie dodatkowymi regulacjami?
 • Poziom 12  
  ja osobiscie najpierw bym ją przesmarował, zobaczył jak będzie się zachowywać, a jeśli to nie pomoże, wymienić. Potwierdzam zdanie kolegi Pawła, ponieważ będziesz później jeździł regulować linkę? Nie lepiej mieć automatyczną, skoro juz i tak masz takową??
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  melanrzz napisał:
  ja osobiscie najpierw bym ją przesmarował, zobaczył jak będzie się zachowywać....

  Wytłumacz mi Kolego jak przesmarowanie może pomóc na przepuszczający samoregulator?
 • Poziom 9  
  WYMIENIŁEM LINKĘ NA TAKĄ BEZ SAMOREGULATORA, PRZEJECHAŁEM RAPTEM 20 KM I W NAJBLIŻSZYM SKLEPIE KUPIŁEM BEZ ZASTNOWIENIA LINKĘ Z SAMOREGULATOREM, SZYBKA WYMIANA I JEST TAK JAK BYĆ POWINNO. NIE POLECAM INNEGO ROWIĄZANIA