Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki program do inwentaryzacji sieci bezprzewodowych ?

andrzej_1981 13 May 2010 12:44 2961 5
    andrzej_1981
    Level 11  
    Witam
    Poszukuje programu/systemu bazodanowego do prowadzenia sieci bezprzewodowej (sieć jest dość spora bo ponad 1500 osób) zależy mi przede wszystkim na tym, aby można było dzięki niemu nie tylko prowadzić inwentaryzacje sprzętu, ale również bazę w której miedzy innymi można by było uwzględnić lokalizacje przekaźników (najlepiej jakieś mapki Google add czy coś) wraz z konfiguracja programową jaka jest na danym przekaźniku, routerze, switchu możliwością przechowywania backupów konfiguracji itp. :/ Program niekoniecznie musi być darmowy :) z tego co znalazłem w internecie to są to czyste programy do prowadzenia inwentaryzacji sieci :/ natomiast nie mogę znaleźć nic takiego, co jest ukierunkowane typowo pod sieć bezprzewodową gdzie wiele dodatkowych funkcji musi być uwzględnione :( Czy jest ktoś tutaj taki kto zna i używa takiego programu do swojej sieci i chciałby go np. mi polecić ? ;)
    lpm11
    Level 22  
    Nie uwierzę. 1500 osób w sieci?
    Quote:
    gdzie wiele dodatkowych funkcji musi być uwzględnione
    o co ci tutaj chodzi? Jakich konkretnie funkcji ci potrzeba i jakiego typu masz sprzęt?

Jak chcesz narzędzia do monitorowania sieci wifi pod względem parametrów technicznych, możesz użyć kismet(ew. zestaw aircrack-ng, a konkretnie narzędzie airodump); musisz mieć kartę pracującą w trybie RFMON, więc Windows raczej odpada.
    b0dzi0
    Level 17  
    Jeśli posiadasz sieć na Mikrotiku może The Dude bedzie tym czego szukasz?
    andrzej_1981
    Level 11  
    Nie chodzi mi o monitoring sieci do tego używamy The Dude, kiedyś może przejdziemy na NAGIOS (podobno tworzy mniejszy ruch w sieci)
    ja natomiast potrzebuje zebrać wszystkie dane na temat sieci (fizyczne lokalizacje przekaźników, typy zastosowanych urządzeń.......) do jednego programu :/ sieć w wiekszości oparta jest na mikrotiku

Dodano po 1 [godziny] 13 [minuty]:

znalazłem program nazwany "UPLOOK" do prowadzenia inwentaryzacji sprzętu i powiedzmy, że chodzi mi o coś takiego ale stworzonego głownie pod sieci bezprzewodowe :)
    anonim3339
    Level 18  
    A LMS, tutaj możesz przetestować:

http://demo.lms.org.pl/
    login: admin
    hasło: test

Kliknij Osprzęt sieciowy, mapa.

Jest dosyć dokładna instrukcja instalacji, w przyszłym tygodniu będę to instalował w szkole. (Bynajmniej mam takie plany...)

Można tam wpisać lokalizację, oraz dokładne dane na temat urządzenia.

Jest to uniwersalne rozwiązanie. Ja osobiście mam zamiar korzystać z tego do inwentaryzacji sprzętu komputerowego u mnie w szkole. Ważne jest to że mapa sieci jest automatycznie rysowana.
    andrzej_1981
    Level 11  
    właśnie o coś takiego mi chodziło ! i z tego co widzę to jest darmowy i można go modyfikować co mnie bardzo cieszy dzięki bardzo :)