Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta Graficzna Pod Kiepski Zasilacz

18 Maj 2010 23:35 917 1
  • Poziom 1  
    Witam, zapewne będę jedną z tych osób, które znikają po nastu postach poznawszy rozwiązanie swoich problemów, ale kto wie. ;-)

Oto mój zestaw:
    zasilacz: procomp atx ky 450,
    płyta głowna: GIGABYTE GA-M61PME-S2,
    procesor: Athlon 5200 x2 (2,7GHz, na jądrze Brisbane. Ponoć bardziej energooszczędny),
    RAM: 2GB DDR2 Goodram, jedna kość,
    dyski: jeden stareńki Western Digital 120GB i jeden napęd dvd,
    grafika: GF 7600GS

I teraz:
    dotychczasowa grafa ciągnęła bardzo mało prądu (ponoć porcek też nie był zbyt wymagający), dzięki czemu nie miałem żadnych problemów z zasilaczem. Widziałem za to wypowiedzi różnych ludzi na forach, którym ów zasilacz padał przy sporo mocniejszych konfiguracjach (Radeony hd4850 i z bardziej prądożernymi prockami).
    Teraz jednak chcę zmienić kartę na wydajniejszą i będzie to to ostatnia planowana przeze mnie zmiana obecnej konfiguracji.
    Mam więc dwa problemy:
    1) nie wiem, jaką kartę uciągnie zasilacz.
    2) nie wiem, jaka karta będzie optymalna do mojej konfiguracji.

Myślałem o Radeonie hd4670, jednak jest on... relatywnie dość słaby. Nowy Radeon hd5670 jest m milszy, ale jego cena ciągle jest zbyt wysoka, zwłaszcza, gdy porównam go z cenami używanych GF-ów 9600-9800 ( bez problemu trafiają się warianty na gwarancji producenta). Nawet ostatnie Radeony hd4850 są w podobnej cenie, co słabsze modele z serii hd5xxx!
    Generalnie, te dwa pierwsze Radeony mają najmniejszy pobór prądu, ale ciągle się zastanawiam, czy nie zaryzykować wyboru czegoś choć trochę wydajniejszego.

Pozdrawiam!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 35  
    Raczej nie obawiałbym się o moc Twojego zasilacza, ale za to sam producent zasilacza wskazuje, iż zasilacz może Cię szybko zawieść. Problemem jest jeszcze to, iż przy zasilaczu takiej marki, to, że ma napisane na tabliczce 450W, wcale nie oznacza, że wytrzyma takie obciążenie. Teoretycznie któryś GeForce z serii 9xxx powinien jeszcze pójść.