Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termostat w piekarniku elektrycznym

24 Sie 2004 13:55 35810 11
  • Poziom 10  
    Jak sprawdzić czy jest zepsuty termostat w piekarniku elektrycznym (Whirpool).
    Piekarnik grzeje na maksymalnej temperaturze niezaleznie od ustawienia temperatury, czyli puszcza placki z dymem nawet na 20 stopniach :-)
    Czy jest tam coś co mogło się również zepsuć?
  • Specjalista AGD
    Jeżeli ten termostat jest mechaniczny, to co tu wiecej chcesz sprawdzać?
  • Poziom 10  
    Czytałem coś o elektronicznym starowaniu termostatem, może to?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista AGD
    Jeżeli temp. nastawiasz pokrętłem, które obraca się 270 st. to masz mechaniczny.
    A jak nie to odkładaj na naprawę :D
  • Poziom 10  
    To jest najtańszy i najprostszy model kuchni Whirpool - AKP711, zestaw z płytą kosztowal ok 1400, są pokretla i nie ma nawet żadnego wyświetlacza także chyba jest mechaniczny.
    Po czym poznam wewnątrz, jak go rozkręcę czy jest mechaniczny? Czy pokrętło jest połączone bezposrednio z termostatem?

Czy poratujecie jakimś przykładowym schematem i jak to działa?
  • Specjalista AGD
    Obawiam się, że wiedza na temat urządzeń elektr. nie jest najsilniejszą Twoją stroną. Weź do tego fachmana.
  • Poziom 10  
    Faktycznie na codzień nie zajmuję się takimi urządzeniami, ale znacznie mniejszymi i bardziej skomplikowanymi. Myslę jednak że sobie z tym poradzę. Jeżeli udałoby mi się zlokalizować usterkę to z wymianą nie miałbym problemu.
    Gałka regulacji przekręca się o 270 stopni, ale niestety tyknięcia przy zerze nie słychać. Jak go w sobote rozkręcę to sprawdzę czy przy zerze styki są rozłączone.
    Jeszcze mam jedno pytanie jak odróżnić kapilarę od czyjnika :D?
  • Poziom 14  
    Witam
    Chciałbym się podzielić moim doświadczeniem ,bo miałem coś takiego w praktyce . Regulator temperatury mechaniczny, najczęściej zamocowany jest osiowo z tyłu za przełącznikiem grzałek piekarnika i trzyma go tylko sprężynujący zatrzask . Radzę CI jednak zerknąć do środka i czy poprostu nie wyskoczył z siedzenia. Jeżeli termostat nie wyłącza pod wpływem wzrostu temperatury to wymień na nowy np. na B-118.
    powodzenia
  • Poziom 10  
    Udało mi się to naprawić bez wymiany termostatu, wada fabryczna.
    Poprostu coś mnie tknęło, żeby rozkręcić termostat ( bo przecież i tak był zepsuty). Okazało się że problem był ze stycznkiem, poprostu część stała stycznika była tak przygięta, że cały czas przytrzymywała część ruchomą i było zwarcie. Wystarczyło odgiąć część stałą o ok 1mm i jest wszystko dobrze. Była to wada fabryczna, której nie odkryłem wcześniej bo nie używałem piekarnika.
    Dziękuję wszzystkim za niezbędne informacje.