Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

myPhone 8810 nie reaguje poprawnie ekran dotykowy

Joanna i Andrzej 31 May 2010 16:05 3893 6
 • #1
  Joanna i Andrzej
  Level 15  
  Witam. Jestem w posiadaniu telefonu myPhone-8810 i problem jest taki nie chce się skalibrować ekran.Opisując problem dokładniej jest tak:
  Po włożeniu karty sim, i włączeniu telefonu jak wpisuję pin rysikiem mam komunikat że nie jest poprawny.Z klawiatury jest wszystko ok (Dlatego myślę że to kalibracja). Następny problem
  to to, że nie idzie go odblokować tzn zawsze wystarczyło przejechać po wyświetlaczu palcem a teraz jak się uda to musi być cud,klawiaturą odblokuje się bez problemu. Przy włączeniu funkcji kalibracja ekranu, kwadracik chodzi tylko od górnego lewego rogu do prawego lewego rogu i to wszystko.
  Nadmienię jeszcze że telefon nie był zalany, zawilgocony i nie upadł.
  W czym może leżeć przyczyna, może ktoś się z tym spotkał?
  Z góry bardzo dziękuję za wszelkie sugestie.
  Ps.Po odblokowaniu telefonu można pracować rysikiem jednak nie wszystko działa.
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  Dyrduch
  Level 24  
  Wyślij na gwarancje MyPhone ma bardzo dobrze rozpracowany system gwarancyjny, dzwonisz do nich a oni wysyłają kuriera do domu.
 • #3
  Joanna i Andrzej
  Level 15  
  Wczoraj wypełniłem formularz reklamacyjny,jednak nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi.Pomyślałem sobie że może to nic wielkiego może da radę zrobić coś w domowych warunkach.Dziś włączyłem ten telefon licząc że może się mu poprawiło i wyskoczyła kolejna usterka rozmówca mnie nie słyszy.
  Na pewnym forum nie pamiętam w tej chwili którym ktoś napisał że można wykonać reset przez otwór znajdujący się się na dole słuchawki, teraz mam dylemat ponieważ patrzyłem co prawda bardzo delikatnie igłą czy jest taka możliwość i nie jestem pewien czy nie uszkodziłem czegoś (mikrofonu) ??
 • #4
  Dyrduch
  Level 24  
  Pewnie był to wlot od mikrofonu i już po nim.
 • #5
  Joanna i Andrzej
  Level 15  
  Witam. Właśnie dziś otrzymałem naprawiony, telefon.
  Z rozmowy telefonicznej dowiedziałem się że zostały wymienione następujące części: Wyświetlacz lcd, płyta główna, potencjometr środkowy.
  Nie jestem specjalistą od telefonów jednak czy nie za dużo tych usterek?
  Dodatkowo dostałem albo nową,albo inną baterię.Dokładnych testów jak na razie nie przeprowadzałem ale wygląda na to że wszystko działa.
 • #6
  robert5785
  Level 12  
  to chyba dobrze że przetestowali ci telefon i naprawili wszystko? reset jest tylko poprzez menu - przywróć ustawienia fabryczne.