Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z czytnikiem kart SD.

02 Cze 2010 18:31 5625 6
  • Poziom 21  
    Witam.
    Mam problem z czytnikiem kart pamięci. Ostatnio robiłem formata i instaluje sobie XP i sterowniki wszystko działa bez problemu. Ale dzisiaj chciałem zrzucić zdjęcia na komputer z karty SD i się nie da. Jak włożę kartę dioda na czytniku miga prawie cały czas. Żeby dostać się do głównego folderu trzeba czekać z 10 minut o ile wogóle się włączy. Gdy próbuję włączyć jakieś zdjęcie to okno w którym jest otwarty folder tak się wiesza że nic nie można zrobić. Karta na innym komputerze działa poprawnie. Raz gdy próbowałem skopiować pliki na komputer wyskoczył mi błąd "przekroczono limit czasu semafora". Czym to może być spowodowane. Ostatnio jak robiłem formata też chyba mi się cos takiego zdarzyło ale nie mogę sobie przypomieć jak temu zaradziłem.
  • Poziom 33  
    czytnik na usb? zmień port.
    re-instal sterownika od chipsetu, odinstaluj sterownik od czytnika i włóż ponownie czytnik.
  • Poziom 21  
    Czytnik jest podłączony do płyty głównej do gniazda USB78. Czy może to być spowodowane tym że mam zainstalowany SP3.
  • Poziom 33  
    sp3 nie ma wpływu. Jak masz na płycie głównej jeszcze jedno gniazdo USB to przepnij.
  • Poziom 21  
    Teraz wogóle nie wykrywa czytnika. tzn. zawsze miałem 4 dyski wymienne a teraz jest 1. SD nadal nie działa wogóle nie można włączyc.
  • Poziom 33  
    przepnij do poprzedniego portu uruchom linuxa live cd/usb i sprawdź jak będzie się zachowywać, wyeliminujemy problem sprzętowy.
  • Poziom 21  
    Zmieniłem port i uruchomiłem linuxa porty zostały wykryte ale po włożeniu karty nie było żadnej reakcji nawet dioda nie migała. Przy okazji sprawdziłem w BIOSIE czy wykrywa i w biosie również jest. W Windows karta się otwiera i mam folder w którym są zapisywane zdjęcia z aparatu ale przy próbie otwarcia tego folderu komputer się wiesza (komputer nie ale ten folder).

udało mi się otworzyc folder i widac ikony z zdjęciami ale nie można ich włączyc.

Teraz wyskoczył mi błąd: "Określona operacja We/Wy na \Device\Harddisc5\DR8 nie została zakończona przed końcem limitu czasu."

Dzisiaj znowu włączyłem komputer i czytnika nawet nie wykryło ;/