Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z radiem MEDION - laser padł...

27 Sie 2004 17:30 1797 1
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 43  
  Moim zdaniem to błąd konstrukcyjny... że aż tak długo grał!
  Po tym koledze co "podkręcał" lasem już mam złe zdanie, nie ma nic błędniejszego niż kręcenie na oślep potencjometrami na laserze. Czasem to daje niewielką i krótką popawę a w rzeczywistości tylko powoduje zużycie lasera. To tak jakby Ci ktoś powiedział że jak więcej napompujesz powietrza do kół to będziesz lepiej jeżdził. A owszem, jak w kołach jest więcej powietrza to auto lżej sie toczy i mniej pali ale wtedy opona nie amortyzuje drgań i wybijasz układ kierowniczy i zawieszenie w aucie. A jak napompujesz za dużo to pęknie. Mniej wiecej tak jest z tym laserem.
  A co do znależienia nowego to może być kłopot i cena nieopłacalna. Spróbuj znaleść symbole na nim i zadzwonic np do North Service z Koszalina to może po modelu radia i typie lasera znajdą zamiennik lub oryginał. Sporo laserów ma np Cybor-tech z Bierutowa i na ich stronie są zdjęcia.
  A jak już zdobędziesz to zakłada się go i niewolno kręcić, jest ustawiony fabrycznie a nie masz ani odpowiedniego sprzętu ani procedury producenta by ustawić to fabrycznie.
  Poza tym następny laser też szybko wytłuczesz jak masz zbyt szytwne zawieszenie w auci lub jeżdzisz po dziurach.
  Zaryzykowałbym stwierdzenie że jeśli by Twój kolega nie kręcił leserem to pewnie dało by się go jeszcze reanimować lub przedłużyć mu życie bo przyczyny zwykle są inne i skoro wzmacnianie emisji lasera pomaga to można gdybać że np zalkurzony jest pryzmat wewnątrz a tego sie łatwo nie czyści.
  Markowe radia i zmieniarki (szczególnie te starsze) mają lepszą amortyzację drgań wewnątrz tak że dłużej grają niz nowe i tandetne.

  Howgh!

  SławeK