Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie widzi USB Prolific pl 2303

19 Cze 2010 12:17 5495 27
  • Poziom 17  
    Witam!!!
    Wszystko dzialalo i sie zepsulo.Siedze juz z dwie godziny i szukam po necie,elektrodzie rozwiazania.Sterowniki sciagnalem ,zainstalowalem wedlug instrukcji zawartych na elektrodzie.Zrobilem to na dwoch laptopach,na jednym z nich wczesniej widzial.Teraz instaluje sterowniki z plytki,wyskakuje blad.Instaluje sterowniki sciagniete ze strony producenta...instaluja sie.Resetuje kompa i.....nic.Nie wiem ......moze USB sie sfajczylo....nie wiem jak moge je sprawdzic.Jest to przejscie z rs232 na usb.
    Prosze o pomoc bo juz oczy mmnie bola od cztania postow w archiwum,ktore nic nie wnosza.
    pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Czy masz możliwość zmierzenia napięcia 5V w gnieździe USB ? . Całkiem możliwe że nie ma tego napięcia i dlatego przejściówka RS232/USB się tak zachowuje .
  • Poziom 17  
    A jak moge to sprawdzic?miernik mam
    czy chodzi o pomar w gniezdzie kompa?
    ale czy az taki zbieg okolicznosci nastapił,że w dwóch kompach tak się zrobiło?
  • Poziom 35  
    A masz może jakiegoś pendriva ? Jeśli komputer zobaczy pendriva to raczej usterka jest po stronie przejściówki lub sterowników . Na razie sprawdź to a potem będziemy dochodzić przyczyny :)
  • Poziom 17  
    Widzi pena,widzi urzadzenie na podczerwien do telefonu,no wszystko widzi
    Nie wiem czy dobrze rozumuje,czy jak sama przejsciowke wpakuje w port usb to powinien ja komp wykryc?
  • Poziom 21  
    Sprawdź miernikiem ciągłość przewodów w kablu USB (będziesz musiał jakoś to rozebrać) możliwe że jakiś kabelek się przerwał. Albo przeczyść styki we wtyczce USB.
  • Poziom 17  
    Wszystko posprawdzalem co sie dalo,wszystko.
    Ale powiedzcie mi,czy jak wloze przejsciowke,SAMĄ,bez kabla interfejsu to komp powinien ja wykryc?
  • Poziom 21  
    Jeśli nie są zainstalowane sterowniki to powinien wyskoczyć "Znaleziono nowy sprzęt".
    Spróbuj odinstalować sterowniki przejściówki i ponownie zainstaluj. Potem sprawdź w menedżerze urządzeń czy masz na liście urządzenie USB-Serial Controller.
  • Poziom 17  
    Jak nie sa zainstalowane sterowniki to po wlozeniu usb nic sie nie dzieje.
    To co sugerujesz robilem z 10 razy,resetujac kompa po kazdej czynnosci i lipa,chyba jednak usb sie sfajczylo
  • Poziom 11  
    Spróbuj tak:
    1. Moj komputer (ppm) -> zarzadzanie komputerem -> menedzer urzadzen -> klikasz na nazwe komputera po prawej stronie i klikasz -> Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzetu (taka mala ikonka u gory nad nazwa komputera)

2. Powinno pojawic sie okienko "znaleziono nowy sprzet".

3. Jezeli tak sie nie stalo, zobacz czy pojawia sie jakies nowe urzadzenie w "menedzer urzadzen" przy wkladaniu przejsciowki usb -> rs232.

4. Jezli dalej lipa, dobrze byloby sprawdzic na innym komputerze profilic-a.

Pozdro.
  • Poziom 17  
    A powiedz mi,nie wiem czy dobrze mysle,jak wloze sama przejsciowke,bez niczego,zadnego interfejsu nic to po wlozeniu w gniazdo powinno wyskoczyc,ze znaleziono nowy sprzet?

Dodano po 2 [minuty]:

Zrobilem,zero reakcji,nic sie nie [opjawia ,nic sie nie zmienia

Dodano po 29 [sekundy]:

Na dwoch laptopach byl sprawdzany
  • Poziom 15  
    Po podłączeniu samej przejściówki w managerze urządzeń powinno się pojawić :
    W grupie Kontrolery USB powinien się pojawić : USB serial Converter
    W grupie Com i LPT : USB serial port
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Najlepiej otworzyć sobie menedżer urządzeń (zakładając że to np. WinXP) i obserwować zachowanie listy przy wkładaniu/wyjmowaniu wtyczki bo 'Znaleziono nowy sprzęt...' pojawia się przy braku sterowników, jak sterowniki w systemie już są to co najwyżej sygnał dzwiękowy się pojawia/ikona w trayu.

Jak brak reakcji (z drugiej strony przejściówki nie musi być nic podłączone) to może jest uszkodzona albo coś z przewodami.
  • Poziom 17  
    Zadnej rakcji ,gdy obserwuje menadzera,gdy wkladam cokolwiek innego,pena,cos co jest na usb lista sie rozwija.Tej przejsciowki nie widzi,nie reaguje,zadnego ruchu na liscie.
  • Poziom 21  
    Pozostały dwie opcje: albo przerwany kabelek albo spalona przejściówka.
    Te konwertery są na ogół bardzo lipnie wykonane (często kable się ukraszają przy wtyczce USB albo się wydzierają z puszki z układem scalonym), obstawiał bym uszkodzenie przewodu.
  • Poziom 17  
    Sprawdzilem ja jeszcze na starym kompie stacjonarnym.Wkladam i...........cisza.Wkladam inne rzeczy widzi je.A o ktorym kabelku mowisz?Tam w srodku,tak?Szkoda,ze to dranstwo nie jest rozbieralne
  • Poziom 21  
    W zależności od typu przejściówki należy skupić się na tych miejscach.

Nie widzi USB Prolific pl 2303
  • Poziom 17  
    aha,czyli jak myslalem,musialbym swoja jakos rozbroic,tak pisalem u mnie nie ma kabla
  • Poziom 11  
    A sprobuj powyginac w rozne strony Profilic-a w gniezdzie USB komputera, moze jakis "zimny lut" przy wtyczce.

Pozdro.
  • Poziom 17  
    wierz mi,ze od tego zczalem,jeszcze postaram sie go rozbroic,i tak nie dziala i tak nie dziala
  • Poziom 17  
    a takie cos znacie,dobra przzejsciowka?
    chip profilic
  • Poziom 22  
    chyba chodzi Ci o Prolific a to nie przejściówka tylko chip który wielu producentów wkłada do przejściówek, ja walczę już od kilku dni na W7 i bez efektu, widzi urządzenie, sterowniki instaluje ale nie potrafi uruchomić urządzenia
  • Poziom 22  
    Kolego Labobas w opisie tego kabelka jak byk pisze "Chipset PL2303" czyli Prolific, 90% wszystkich przejściówek chodzi na tym chipie, a zastaawiam się nad tym z allegro "konwerter_usbrs232_com_na_ft232r_ftdi" , gościa nie znam ale powinno to działać na W7
  • Poziom 17  
    Oki,dzieki za podpowiedzi,pytam sie dlatego bo ostatnio co sie cos kupi to normalnie nie dziala i mam juz dosc.
  • Poziom 19  
    Jeśli chodzi o prolific często płytki z nim są słabej jakości i tanio wykonane, brak zabezpieczeń przy zawahaniu napięcia USB lub strony przeciwnej powoduje jego uszkodzenie.
    Więc pozostaje kupić nowy, zapytaj w komputerowym która dokonuje zakupy w hurtowni Action S.A. o takową przejściówkę oni właśnie sprzedaja dość spoko oparte na tym układzie.
  • Poziom 22  
    Co ma jakość płytki do kompatybilności ? właśnie dzisiaj przyszedł kupiony konwerter na FT232, wszystko ruszyło od strzału na Windows 7 nawet sterowniki już były w systemie, , podłączyłem mój GPS Garmin i elegancko przechodzą wszystke dane, rewelacja. Dajcie spobie spokój z tym Prolifikiem szkoda nawet 10zł na to badziewie
  • Poziom 17  
    Dzialaaaaaaaaaa:))))))kupione przjescie,podlaczylem fejsa i..............na poczatku jakos nie chcialo chodzic,ale potem jakies czary mary i sie polaczylo wszystko.Chyba z konwerterem i fejsem jak z malzenstwie,musialy sie "dotrzec":))