Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GoClever 3540 - uszkodzony folder mobilenavigator

mhyjek 21 Cze 2010 16:45 3465 7
  • #1 21 Cze 2010 16:45
    mhyjek
    Poziom 13  

Witam.
    Dostałem nawigację GoClever 3540. Po włączeniu nawigacji oczom moim ukazał się komunikat "Nie można znaleźć program do nawigacji, proszę sprawdzić ustawienie." Podłączyłem więc urządzenie pod komputer. Pojawiły się 2 dyski - jeden wbudowany flash, drugi czytnik kart (karty nie było i nie ma w czytniku). Na wbudowanym flash'u był jedynie folder mobilenavigator ale niestety niedostępny z poziomu PC - komunikat "Plik lub folder jest niedostępny lub uszkodzony".
    Oddałbym to na gwarancji ale jest to nagroda i sporo zachodu będzie z reklamacją a przy tej cenie urządzenia mija się to z celem.
    Sformatowałem więc to ustrojstwo i teraz poszukuję mapy do tego modelu.
    Nie mam wiedzy czy pożyczona z innego egzemplarza mapa będzie pracować.
    Pewnie za jakiś czas dorobię się karty SD i może jakiegoś oprogramowania, póki co chciałbym skorzystać z tego co oferuje urządzenie.
    Sprzęt zakupiony w MediaMarkt bo pudełko opasane było ich paskami.

0 7
  • #2 22 Cze 2010 07:19
    marek216

Poziom 43  

Cytat:
    Nie mam wiedzy czy pożyczona z innego egzemplarza mapa będzie pracować.

Jeśli będzie to dokładnie ten sam model to ruszy.

0
  • #3 22 Cze 2010 08:01
    dasior591
    Poziom 16  

Niekoniecznie musi zadziałać z innego modelu a nawet jak zadziała to teoretycznie nie będzie legalne.
    Napisz do serwisu ze nie masz mapy i serwis podeśle Ci kopie razem z plikami licencyjnymi (na podstawie numeru IDM z kartonika).

Dodano po 2 [minuty]:

mhyjek napisał:
    Oddałbym to na gwarancji ale jest to nagroda i sporo zachodu będzie z reklamacją a przy tej cenie urządzenia mija się to z celem.

Tego za to nie rozumiem, GW i tak przecież obowiązuje w systemie door-to-door a jak to tanie dla Ciebie to można kupić kolejną.

0
  • #4 22 Cze 2010 08:14
    marek216

Poziom 43  

dasior591 napisał:
    Niekoniecznie musi zadziałać z innego modelu a nawet jak zadziała to teoretycznie nie będzie legalne.
    Napisz do serwisu ze nie masz mapy i serwis podeśle Ci kopie razem z plikami licencyjnymi (na podstawie numeru IDM z kartonika).

Dodano po 2 [minuty]:

mhyjek napisał:

Tego za to nie rozumiem, GW i tak przecież obowiązuje w systemie door-to-door a jak to tanie dla Ciebie to można kupić kolejną.

Serio ?
    Będzie legalne - kolega ma prawo używać oprogramowania, a że nie zrobił swojej kopii może skorzystać z cudzej.
    Gwarancja nie dotyczy oprogramowania nawigacyjnego.

0
  • #5 22 Cze 2010 08:37
    dasior591
    Poziom 16  

Tez tak kiedyś twierdziłem (nadal tak mi się wydaje) ale serwis w jednym z maili wyraźnie zaznaczył ze legal będzie wtedy gdy ma się odpowiednie pliki licencyjne dodanego urządzenia.

0
  • #6 22 Cze 2010 10:43
    mhyjek
    Poziom 13  

dasior591 napisał:
    mhyjek napisał:

Jak pisałem jest to nagroda, dostałem, mam - kupić pewnie bym nie kupił a skoro już jest to przecież nie wyrzucę. Hmmmm z tego co czytam w gwarancji nie ma ani słowa o gwarancji door-to door a slogan tyczy się nawigacji, która prowadzi od drzwi do drzwi i znajduje się jedynie na pudełku.

Jeśli ktoś mógłby podesłać mi kopię folderu mobilenavigator z tego modelu, będę wdzięczny.

0
  • Pomocny post
    #7 22 Cze 2010 15:13
    dasior591
    Poziom 16  

Napisz do serwisu to Ci podeślą całą instalke.
    Swoja drogą przez rok masz darmową aktualizacje.

0
  • #8 05 Lip 2010 17:34
    mhyjek
    Poziom 13  

Witam.
    Całość skończyła się korespondencją mailową z serwisem. Panowie odpowiadali na każdego posta wyczerpująco i fachowo, choć z lekkimi opóźnieniami. Niemniej jednak pomoc serwisu oceniam jako dobrą.
    Do ostatniego maila w którym dostałem klucz do swojej nawigacji, wyczerpującą instrukcję ożywienia mapy i.... dwa najważniejsze, niestety "ślepe" linki... do aplikacji ViaMap i mapy polski dla tej aplikacji.
    Po czym kontakt z serwisem się urwał pomimo kilku maili z prośbą o podanie działających linków lub wystawienie odpowiednich plików w inny sposób.
    Temat zamykam bo stwierdziłem, że mapa nie warta jest zachodu, sprzęt sprawy i bez problemu posadziłem na nim świeżo zakupioną AutoMapę.

0