logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Windows XP - brak dźwięku po formacie, ASRock K8NF6G-VSTA, Realtek ALC862

Zielu82 01 Lip 2010 17:27 5647 5
REKLAMA
  • #1 8251370
    Zielu82
    Poziom 11  
    Posty: 89
    Ocena: 2
    Witam.
    Niedawno padł mi dysk twardy w moim kompie więc zainstalowałem oprogramowanie na innym, który posiadałem i który był sprawny.
    Jak sie teraz okazuje, nie mam dźwięku ani przy odtwarzaniu muzyki czy filmów z kompa ani z netu.
    Mój sprzęt to:
    Nazwa płyty głównej ASRock K8NF6G-VSTA
    Karta graficzna nVIDIA nForce 6100-405, AMD Hammer
    Karta dźwiękowa Realtek ALC862 @ nVIDIA MCP61 - High Definition
    Typ procesora AMD Sempron, 1600 MHz (8 x 200) 2600+
    Nazwa systemu oper. Microsoft Windows XP Professional

    Poniżej zamieszczam linki do zdjęć z konkretnymi danymi tj. danymi z panelu sterowania, właściwości sterownika karty dźwiękowej oraz dane z programu "everest".

    https://obrazki.elektroda.pl/97_1277997498.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/25_1277997498.jpg


    Prubowałem już różnych rzeczy z zainstalowaniem programu "Driver Genius Professional Edition" oraz aktualizacje sterownika i wgrywanie nowych ale ponieważ nie posiadam płyty z oprogramowaniem to nic mi z tego nie wyszło.
    Nie wiem o co chodzi z tymi znakami zapytania w menedżerze urządzeń.
    Nie wiem także czy nie został wyłączony dźwięk w biosie (nic tam nie grzebałem więc powinno być ok). Nawet nie wiem jak to sprawdzić.

    Proszę o jakąś radę.
    Z góry dzięki :)

    Proszę wklejać zdjęcia wg tej instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html [DriverMSG]
  • REKLAMA
  • #2 8251401
    qwerty67
    Poziom 24  
    Posty: 773
    Pomógł: 45
    Ocena: 46
    Zainstaluj realteka powinno ruszyć.
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #4 8266625
    Zielu82
    Poziom 11  
    Posty: 89
    Ocena: 2
    Nie mogłęm zainstalować nawet SP1 a co dopiero SP3.
    Zrobiłem formata i ponownie zainstalowałem całość i jakąś starą wersję realteka i zadziałało :)

    Tak czy owak dzięki za rzucenie okiem na temat.
  • REKLAMA
  • #5 8266680
    WojtasJD
    Poziom 43  
    Posty: 13773
    Pomógł: 2911
    Ocena: 1577
    XP bez jakiegokolwiek SP to proszenie się o kłopoty.
    IE6, DirectX 8.1 i inne arachaizmy, UAA (a na płycie masz HD Audio)...
    Jak były problemy z instalacją SP to trzeba było opisać jakie.
  • #6 8272215
    Zielu82
    Poziom 11  
    Posty: 89
    Ocena: 2
    Nie mogłem zainstalować SP1 ponieważ ciągle wyskakiwało mi, że mam piracką wersję XP, choć instalowałem to oprogramowanie już wiele razy i nigdy nie miałem tego problemu. Nie wiedziałem czy da się to obejść więc sformatowałem raz jeszcze i już było ok.
REKLAMA