logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wybór multi-split: MDV Glory Multi Eco MS3G-30 czy ELTA EK-30SHMU?

ireneusz79 20 Lip 2010 20:51 4047 9
REKLAMA
  • #1 8312902
    ireneusz79
    Poziom 10  
    Posty: 8
    Witam.
    Postanowiłem zakupić do mieszkania klimatyzację typu multi-split.
    Moje pytanie jest następujące , mam do wyboru dwie marki:
    -MDV Glory Multi Eco MS3G-30

    http://klimatsklep.pl/mdv-glory-multi-eco-ms3g-30-id-389.aspx

    -ELTA EK-30SHMU 2x 2,5 kW 1 x 3,2 kW.

    http://www.e-fabryka.com/klimatyzator-elta-kl...um=cpc&utm_campaign=2010-07&utm_content=82423

    Proszę o jakieś konkrety który wybrać bo mogę max 4500tyś przeznaczyć a potrzebuje do salonu 32m2 i do sypialni 20 m2 oraz kuchnia waz z holem około 25m2.
    Co myślicie o tym zakupie i która z nich będzie lepsza.
  • REKLAMA
  • #2 8313199
    crizz100
    Poziom 15  
    Posty: 183
    Pomógł: 4
    Ocena: 26
    Obydwie marki bez rewelacji mówiac szczerze ale lepiej juz midea
  • REKLAMA
  • #3 8313284
    ireneusz79
    Poziom 10  
    Posty: 8
    kolego crizz100 tyko midea zaczyna sie od 7400 z 3 splitami
  • #4 8314034
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 3158
    Pomógł: 188
    Ocena: 1259
    Cóż , za swoistą renomę i pewne gwarancje trzeba płacić...
  • #5 8319650
    ireneusz79
    Poziom 10  
    Posty: 8
    Dobrze a co powiecie na zakup miedzy tymi dwoma czym mam sie sugerować i co byscie mi radzili kupić:
    -Midea Alfa M30A-30HRN1 http://www.klimatsklep.pl/midea-alfa-m30a-30hrn1-cat-92-id-1154.aspx
    -Mitsubishi MUX-3A63VB http://www.klimatsklep.pl/mitsubishi-mux-3a63vb-cat-92-id-1035.aspx
    Midea grzeje w zimie i chłodzi latem mitsubishi tylko chłodzi.Które z tych urządzeń bedziesz tańsze w eksploatacji latem.
  • #6 8320856
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 3158
    Pomógł: 188
    Ocena: 1259
    Tutaj wybór jest prosty .Mitsubishi ! Z wielu powodów o których dużo by pisać .
  • REKLAMA
  • #7 8326676
    crizz100
    Poziom 15  
    Posty: 183
    Pomógł: 4
    Ocena: 26
    To jest porównanie urządzeń z dwóch innych klas
  • #8 8332458
    ireneusz79
    Poziom 10  
    Posty: 8
    Witam dokonałem wyboru na zelmera poniewaz dysponuje on wszystkim tym co powinien miec a kompresor posiada od mitsubihi
    http://www.mega-klima.pl/zelmer_multi_inverter.html
    tylko pytanie gdzie kupic teraz rurki do instalacji bo sprzet i tak zabieram poza granice kraju a tu bedzie problem z rurkami i jakie są do podłaczenia moze ktos wie.
  • REKLAMA
  • #9 8334980
    Zbig30
    Poziom 15  
    Posty: 143
    Pomógł: 4
    Ocena: 41
    W drugim poście koledze chodziło o to , że MDV=Midea, cytat z katalogu; "Od stycznia 2005r
    zarówno urządzenia z grupy MDV-D,
    jak i urządzenia z grupy commercial
    oraz urządzenia ścienne
    produkowane są przez firmę Midea
    pod wspólną marką MDV."

    A co do przewodow to najlepiej kup od serwisantow/instalatorow. Na Allegro niestety sprzedają na całe kregi po 20mb. Ja kupiłem pare metrów od instalatorów a to co zostalo [2-3mb] sprzedalem jeszcze na Allegro.
  • #10 8337704
    Mefikowy
    Poziom 10  
    Posty: 6
    Ocena: 1
    ireneusz79 napisał:
    Witam dokonałem wyboru na zelmera poniewaz dysponuje on wszystkim tym co powinien miec a kompresor posiada od mitsubihi
    http://www.mega-klima.pl/zelmer_multi_inverter.html
    tylko pytanie gdzie kupic teraz rurki do instalacji bo sprzet i tak zabieram poza granice kraju a tu bedzie problem z rurkami i jakie są do podłaczenia moze ktos wie.


    No trudno Twój wybór :) Teraz tylko się modlić żeby silnik wentylatora nie był z miksera.
    Jak NIKE zacznie robić urządzenia to wszyscy też bedą kupować :)
    Jesli chodzi o rureczki to nawet w specyfikacji w linku ktory podeslales masz odpowiedz: 1/4" i 3/8" do kazdej jednostki - byleby w osobnej otulinie :)

    pozdrawiam

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik rozważa zakup klimatyzacji typu multi-split i porównuje dwa modele: MDV Glory Multi Eco MS3G-30 oraz ELTA EK-30SHMU. W dyskusji pojawiają się opinie, że obie marki nie są szczególnie renomowane, a lepszym wyborem może być Midea, która produkuje urządzenia MDV. Użytkownicy sugerują również rozważenie innych modeli, takich jak Midea Alfa M30A-30HRN1 oraz Mitsubishi MUX-3A63VB, wskazując na różnice w funkcjonalności i kosztach eksploatacji. Wspomniano również o potrzebie zakupu rur do instalacji oraz o dostępności tych komponentów na rynku.
REKLAMA