Niestety z kolega sie nie zgodze i przyznam racje autorowi. Polaczenie 2 kart odbywa sie niestety na zasadzie SLI.
Cyt. "Dwa układy graficzne na karcie działają w trybie SLI, a więc dzielą między siebie renderowany obraz: albo jeden renderuje jedną część klatki, a drugi pozostałą część, albo układy przetwarzają kolejne klatki animacji naprzemiennie, a więc pierwszy renderuje klatki nieparzyste, a drugi parzyste."
Zgodnie z tym polaczenie dwoch takich kart mozna nazwac Quad-SLI. Mowie tu o samym nazewnictwie. Dokladnie tak polaczenie dwoch tych kart nazywala sama Nvidia przy premierze tego ukladu.
Co do obslugi kazdej plyty. W teorii tak, praktyce niestety nie. Nvidia opublikowala liste plyt kompatybilnych. Zdarzalo sie sporo modeli plyt, na ktorych drugi uklad graf. nie byl wykrywany.
System wykrywa gx2 rowniez jako SLI co chyba zalatwia sprawe "interpretacji" tej karty.
To sa informacje zaczerpniete ze strony Nvidii.
Ode mnie dodam, ze polaczenie ukladow w gx2 na pewno jest rozwiazane poprzez SLI, gdyz gry, ktore nie wspieraja SLI, nie dziala poprawnie z ta karta tj. "nie widza" drugiego ukladu.