Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon NP6220 i nie podaje ręczny

03 Sie 2010 09:01 861 12

• Poziom 32  
    Kopiarka nawet nie szarpie podajnikiem tylko od razu pokazuje zacięcie. Raz udało mi sie naprawić to na tydzięn tzn przekręciłem ręcznie zebatki i cos zaskoczyło. Teraz juz mi sie nie udaje a uszkodzeń żadnych nie widze. Jakby coś powodowało przeciążenie na starcie. Z obu kaset pobiera bez problemu.
  • Poziom 16  
    Witam
    Czy rolka próbuje pobrać papier czy się kręci, jak nie to może elektromagnes nie załącza napędu podajnika.

• Poziom 32  
    pojawia sie zacięcie w chwili kiedy powinno szarpnąc kartke, a rolka aninie drgnie

• Poziom 32  
    jak ręcznie ruszam to wszystko się kreci
  • Poziom 19  
    miałem taki przypadek t na 100% elektromagnes lub
    przed włożeniem kartki do podajnika ręcznego należy podnieść klapkę
    włożyć papier i zamknąć klapkę ( niestety miałem taki przypadek z klientką która tego nie robiła a ja wymieniałem i cudowałem z częściami)
    elektromagnes najlepiej wymienić

• Poziom 32  
    nie no sam spradzałem :)

a elektromagnes który jak sie patrzy na ręczny to z prawej czy lewej strony
  • Poziom 19  
    z lewej nr kat. FH7 5353

• Poziom 32  
    zmieniłem ten elektromagnes i niestety to nie to :(
  • Poziom 12  
    Miałem kilka takich przypadków w różnych modelach i zawsze było to sprzęgło EM, w twoim przypadku może być płyta (chociaż wątpię), sprawdź czy dochodzi napięcie do EM.
  • Poziom 19  
    jeszcze jedno przyszło mi na myśl,
    miałem przypadek w Canonie 6521 problem z podajnikiem ręcznym
    i okazało się że pod rolką pobierania jest separator na którym znajduje się
    na całej szerokości tego korka blaszka i ona z niewiadomych przyczyn nie było jej, po wstawieniu jak ręką odjął
  • Poziom 12  
    Witam to dość stara maszyna i dokładnie nie pamiętam ale w 6216 pod spodem podajnika jest śrubka którą reguluje się docisk zębatek nie pamiętam czy w 6220 też tak jest ale sprawdź jeśli tak to dosuń w stronę maszyny.

• Poziom 32  
    hm tutaj nawet nie szarpnie rolką więc nie wiem czy tonie wina elektryki jakiejś i wyskakuje zacięcie