Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brelok solarny 3xLED - będzie ładował komórkę?

06 Sie 2010 19:02 2065 6
  • Poziom 11  
    Witam!
    Wpadł mi ostatnio do głowy taki pomysł...

Bardzo popularne stały się breloki z 3ma LEDami zasilane z panelu solarnego, który daje ponoć 40mA - nasunęło mi się pytanie, czy panel ten byłby w stanie naładować (oczywiście nie mówię tutaj o prawdziwym ładowaniu, a bezpośredniej demonstracji zmiany energii słonecznej na elektryczną) akumulator w komórce lub coś w tym stylu. Chodzi tylko o to, żeby na komórce pokazało się ładowanie akumulatora.

Proszę o sensowne odpowiedzi a nie bzdety w stylu "przecież ładuje akumulator w środku" albo "hahaha ale debil" ;)

Pozdrawiam !
  • Poziom 27  
    Witam
    Zakupiłem kiedyś taki breloczek jak piszesz za ok.10zł i po wyczerpaniu bateri rozkręciłem go i okazało się , że to tylko zwykłe szkiełko malowane nie mające nic wspólnego z ogniwem słonecznym.
    Jeśli o takim myślałeś to możesz zrezygnować z tego pomysłu.
  • Poziom 11  
    Tylko że mam taki brelok, rozkładałem go już i panel solarny to na prawdę panel a nie pomalowane szkiełko... ;) I na prawdę ładuje prawdziwy akumulatorek LIR2032, napisane jest na nim "3.6V" więc stąd ten pomysł :)
    I bateria to to nie jest, bo brat ma podobny (z układem który "mryga" diodą) od 2 miesięcy i dalej działa.... :P

Poniżej 2 foty "układu" (panel solarny, dioda prostownicza, akumulatorek montażowy LIR2032 i włącznik chwilowy):
    Na pierwszym zdjęciu widać na aku napis "rechargeable" co mówi samo za siebie... ;)

• Poziom 28  
    Nie widzę na zdjęciu żadnego panelu solarnego
  • Poziom 11  
    Bo jest po drugiej stronie .... :lol:
    Na całej wielkości układu jest panel...
  • Poziom 27  
    Po drugiej stronie jest tylko pomalowane szkiełko do niczego nie podłączone. Jeśli jest podłączone to odłącz jeden punkt łączenia z płytką wstaw amperomierz i będziesz miał informacje czy jest tam panel słoneczny.:D

Według mnie to lipa.
  • Poziom 11  
    A według mnie lipni są ludzie, którzy nie rozumieją jak im się coś powtarza kilka razy, a oni dalej stoją przy swoim....

CLOSE

Moderowany przez Dzimi:

Temat zamykam. Część niecenzuralną wyczyściłem i zachowałem na "pamiątkę". Udzielam #1 ostrzeżenia.