Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic TX 28SK1C Z 8

Olek II 11 Sep 2004 13:11 1834 6
    Olek II
    Moderator
    Witam szukam jak wejść w servis mode . Telewizor przywieziony z Grecji Czy jest możliwość zmiany fonii w servis mode? czy montaż fonii równoległej. Obecnie jest głos na TVN /kablówka/ ale na pozostałych nie ma , jeśli przełączę w menu na S1 to pokazuje się głos ale strasznie cichy. Pozdrawiam.
    Karol 1
    Level 25  
    Witaj. Na ogół nie ma takiej możliwości... bo po co by producent blokował większe możliwości sprzętu..... Pozostaje tobie tylko fonia równoległa.
    Olek II
    Moderator
    nie wiem po co , ale tak jak w tel Sony nie pamiętam teraz modelu na kanałach 'S" jest wymuszany dzwięk tylko 5,5 Mhz , a na pozostałych 6,5. Też można zapytać po co ogranicza producent możliwości? Ale rozcięcie 2 zwór i zalutowanie jednej w innym miejscu sprawia , że telewizor pracuje z możliwością wyboru fonii na wszystkich kanałach. Myślałem że w moim przypadku jest podobnie i w menu da się coś zrobić , jak nie, to trzeba fonię równoległą . Zastanawia mnie fakt poprawnego głosu na TVN-ie czyżby nadawali 5,5 i 6,5? Pozdrawiam
    KW
    Level 21  
    W tym odbiorniku nie zastosujesz fonii równoległej bo nie ma filtrów SFE i nie ma gdzie włączyć wyjścia tej fonii. Nawet jeżeli coś się uda zrobić na zwykłych kanałach to na kablówce będzie warczało i szumiało. Według mnie masz dwie możliwości. Jedna to fonia RYMI a druga to zmiana opcji w trybie serwisowym. Jednak tu może być problem, jeżeli filtr z falą powierzchniową nie puszcza fonii to trzeba go wymienić. Na tym forum albo w serwisie elektroniki czytałem opis przestrojenia fonii w chassis PT92. Jest to oczywiście zupełnie inne chassis ale procesor zarówno w jednym jak i w drugim jest z tej samej rodziny. Metody i problemy są również takie same. Poszukaj to znajdziesz.
    Jeśli chodzi o wejście w serwis to cały opis znajdziesz w zeszycie 8 z trybami serwisowymi.
    Osa100

Level 21  
    Olek II wrote:
    Jeśli chodzi o wejście w serwis to cały opis znajdziesz w zeszycie 8 z trybami serwisowymi.

Gdybym miał dostep do zeszytu nr 8, to może nie zawracałbym nikomu głowy. Pozostaje tylko wejście w tryb serwisowy.

Wejście w Service Mode:
    Wykonać kolejno:
    - wybrać program nr 99;
    - SHARPNESS ustawić na minimum;
    - wcisnąć i przytrzymać przycisk [MUTE] na pilocie;
    - w tym samym czasie nacisnąć przycisk [▼] na klawiaturze lokalnej.

Nawigacja: przyciskami [▲] i [▼] wybieramy regulowany parametr, a jego wartość zmieniamy przyciskami [+] i [-].
    Zapamiętanie: przycisk [STR] na klawiaturze lokalnej. Zapisu dokonujemy dla każdego parametru oddzielnie.

OPTION 1 – bit 2 – dekodowanie fonii NICAM: 0 = wyłączone (brak), 1= aktywne.
    Warto spróbować – jeśli obsada elementów pozwoli, to problem z głowy.
    Dostęp do bajtów opcji jest możliwy po przejściu przyciskiem [▼] poniżej parametrów regulowanych w trybie serwisowym. Bajty opcji wyświetlane są w kodzie heksadecymalnym (należy dokonać odpowiednich przeliczeń).