logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Pralka Ardo T 1000 nie pobiera wody na programie 1, działa na 5. Jak sprawdzić triaki?

Macian 27 Sie 2010 20:42 2447 3
REKLAMA
  • #1 8446176
    Macian
    Poziom 11  
    Posty: 23
    Ocena: 1
    Witam!
    Proszę bardzo o pomoc w ustaleniu miejsca usterki w pralce ardo j/w.
    Po włączeniu pralki na programie 1 załącza się blokada słychać przekaźniki i ....
    zamiast pobierać wodę obraca bębnem w lewo i w prawo. Pobiera wodę jedynie na programie 5. Na wirowaniu pracuje przez pewien czas pompka (normalna reakcja) jednak nie wchodzi na obroty i wirowanie przebiega przez cały czas w tempie i ruchach rewersyjnych.
    Co sprawdziłem:
    1. układ i hydrostat - ok
    2. silnik - ok
    3. grzałka - ok
    4. blokada - ok
    Pozostał moduł i programator ale nie wiem jak to ugryźć. Nadmienię że oporniki ceramiczne sprawdzone i też są ok. Nie wiem w jaki sposób mam sprawdzić triaki (posiadam niestety tylko zwykły multimetr;().

    Za wszelkie sugestie będę wdzięczny.

    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #2 8454623
    machefi
    Specjalista AGD
    Posty: 6426
    Pomógł: 760
    Ocena: 1481
    Sprawdź jeszcze raz hydrostat omomierzem czy jak pyka to przełącza,sprawdź grzałkę na upływność do masy i sprawdź moduł pod kątem zimnych lutów szczególnie pod przekaźnikami.
  • REKLAMA
  • #4 9317114
    Macian
    Poziom 11  
    Posty: 23
    Ocena: 1
    Niestety po zastosowaniu się do powyższych sugestii kolegów nie odnalazłem ostatecznie sedna usterki.
    Pozostało najprostsze rozwiązanie czyli wymiana modułu i wszystko wróciło do normy.
    Dziękuje za zainteresowanie i pozdrawiam.
REKLAMA