Witam!
Proszę bardzo o pomoc w ustaleniu miejsca usterki w pralce ardo j/w.
Po włączeniu pralki na programie 1 załącza się blokada słychać przekaźniki i ....
zamiast pobierać wodę obraca bębnem w lewo i w prawo. Pobiera wodę jedynie na programie 5. Na wirowaniu pracuje przez pewien czas pompka (normalna reakcja) jednak nie wchodzi na obroty i wirowanie przebiega przez cały czas w tempie i ruchach rewersyjnych.
Co sprawdziłem:
1. układ i hydrostat - ok
2. silnik - ok
3. grzałka - ok
4. blokada - ok
Pozostał moduł i programator ale nie wiem jak to ugryźć. Nadmienię że oporniki ceramiczne sprawdzone i też są ok. Nie wiem w jaki sposób mam sprawdzić triaki (posiadam niestety tylko zwykły multimetr;().
Za wszelkie sugestie będę wdzięczny.
Pozdrawiam.
Proszę bardzo o pomoc w ustaleniu miejsca usterki w pralce ardo j/w.
Po włączeniu pralki na programie 1 załącza się blokada słychać przekaźniki i ....
zamiast pobierać wodę obraca bębnem w lewo i w prawo. Pobiera wodę jedynie na programie 5. Na wirowaniu pracuje przez pewien czas pompka (normalna reakcja) jednak nie wchodzi na obroty i wirowanie przebiega przez cały czas w tempie i ruchach rewersyjnych.
Co sprawdziłem:
1. układ i hydrostat - ok
2. silnik - ok
3. grzałka - ok
4. blokada - ok
Pozostał moduł i programator ale nie wiem jak to ugryźć. Nadmienię że oporniki ceramiczne sprawdzone i też są ok. Nie wiem w jaki sposób mam sprawdzić triaki (posiadam niestety tylko zwykły multimetr;().
Za wszelkie sugestie będę wdzięczny.
Pozdrawiam.