Witam.
Tydzień temu trafiła do mnie z nast. objawem:
Po kilku-kilkunastu minutach wyłączanie do czuwania.
Usterka zimne luty.
Teraz trafiła spowrotem wogóle się nie włączała.
Po wymianie wszystkich elektrolitów w przetwornicy po pierwotnej i wtórnej oraz BU 508 wystartowała.
Obraz i dźwięk super.
Po godzinie pracy znowu zdycha.
Po nast 15 min znikneła fonia i wizja.
Po kolejnych kilku min. Całkiem padła.
BU sprawne.
Nap przetwornicy +138
Inne w porządku
Napięcia na procku SCL-1.75, SDA 4.49
Dziwne jest to że dioda po włączeniu pilotem lub z klawiatury mrugnie kilka razy i gaśnie całkiem wogóle nie świeci na czerwono a przedtem świeciła.
Jeszcze jedno, napięcia na LM-ach jakieś dziwne tzn. za małe i to zarówno 5V jak i 12V.
Podmieniłem elkę koło procka 100mikro bez zmian.
W między czaśie podmieniałem takrze rezonator 503 khz na TEA Bez zmian.
Bardzo zależy mi na odpaleniu tego TV sprawa tzw. byłej przysługi za przysługe więc prosze o pomoc może ktoś miał taką usterkę.
Z góry wielkie dzięki.
Tydzień temu trafiła do mnie z nast. objawem:
Po kilku-kilkunastu minutach wyłączanie do czuwania.
Usterka zimne luty.
Teraz trafiła spowrotem wogóle się nie włączała.
Po wymianie wszystkich elektrolitów w przetwornicy po pierwotnej i wtórnej oraz BU 508 wystartowała.
Obraz i dźwięk super.
Po godzinie pracy znowu zdycha.
Po nast 15 min znikneła fonia i wizja.
Po kolejnych kilku min. Całkiem padła.
BU sprawne.
Nap przetwornicy +138
Inne w porządku
Napięcia na procku SCL-1.75, SDA 4.49
Dziwne jest to że dioda po włączeniu pilotem lub z klawiatury mrugnie kilka razy i gaśnie całkiem wogóle nie świeci na czerwono a przedtem świeciła.
Jeszcze jedno, napięcia na LM-ach jakieś dziwne tzn. za małe i to zarówno 5V jak i 12V.
Podmieniłem elkę koło procka 100mikro bez zmian.
W między czaśie podmieniałem takrze rezonator 503 khz na TEA Bez zmian.
Bardzo zależy mi na odpaleniu tego TV sprawa tzw. byłej przysługi za przysługe więc prosze o pomoc może ktoś miał taką usterkę.
Z góry wielkie dzięki.