Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

se c702 nie działa podświetlanie lcd i klawiatury

iksilak 04 Oct 2010 02:06 2303 2
    iksilak
    Level 11  
    Witam. Po delikatnym zalaniu płyta umyta płynem, bez wanny ultradźwiękowej bo nie mam, wszystko działa ale nagle zgasło podświetlanie to główne, bo to które podświetla lcd przy zablokowanej klawiaturze działa. Efekt jest taki, że po włączeniu zapala się logo SE, potem na ciemno przechodzę dalej i wbijam pin, gdy zrobię wszystko dobrze, to telefon się uruchamia. Wszystko działa z wyjątkiem podświetlania lcd. Gdy poczekam kilka sekund by klawiatura się zablokowała, to po naciśnięciu bocznego przycisku wyświetla godzinę, po naciśnięciu któregoś klawisza podświetla się ekran z info o zablokowanej klawiaturze, a gdy ją odblokowuję na ułamek sekundy błyśnie ekran i podświetlanie gaśnie zupełnie. Gdy przyłożę silne światło do ekranu to widać, że lcd wyświetla. Na początku rozebrałem jeszcze raz i ponownie przeczyściłem gniazda, pomogło ale na krótko, teraz już nie pomaga. Choć zdarzyło się, że czasem załapał i działał normalnie. Przypuszczam, że to raczej nie gniazda, bo lcd i klawiatura są na oddzielnych a zauważyłem, że brak podświetlania występuje jednocześnie na lcd i klawiszach. Ma ktoś pomysł co jest grane? Podobno to jakieś standardowe uszkodzenie w tym modelu ale niestety nie doczytałem nigdzie jak to usunąć mimo przejrzenia tematów dotyczących c702.
    merolPL
    Level 27  
    Jeżeli wgranie na nowo softa nie pomoże to najprawdopodobniej jest coś uszkodzone na płytce głównej, a tu pomoże chyba jedynie serwis.
    iksilak
    Level 11  
    Wyjaśniło się. To nie płyta ani oprogramowanie. Winna jest taśma klawiatury, jedno z łączy przy wtyczce na taśmie klawiatury ma przerwę. Można to spróbować przylutować ale potrzebny jest precyzyjny sprzęt a klawiaturę można kupić za 23zł z przesyłką, nie ma sensu się barować. Chodzi dokładnie o drugi pin od prawej patrząc od strony wewnętrznej. Po założeniu klawiatury ze sprawną taśmą problem zniknął. Zamykam temat.