Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TOSHIBA E-STUDIO 200 przedozowała toner. Zmieniona płyta.

kulawix 07 Paź 2010 09:22 929 2
  • #1 07 Paź 2010 09:22
    kulawix
    Poziom 13  

Witam

Kopiarka toshiba jak w temacie. Przedozowała toner pod samą pokrywę wywoływaczki przez co zaczęły przeskakiwać koła na mieszadłach. Wymieniłem wywoływaczkę na kilka dni żeby móc wyczyścić i wymienić developer w tej docelowej. Okazało się że w tej zastępczej też tak się stało. Na forum znalazłem podobny temat. Napisane w nim było iż dzieje się tak gdyż "To jest problem kontaktu masy pomiedzy urzadzeniem a PU". Oczywiście wszystkie masy wyczyszczone. Z wymienionym developerem założyłem do kopiarki. Po około 300 kopiach znowu to samo.

Podmieniłem płytę główną.

Pytanie moje: Jak kopiarka sprawdza stan tonera? Czy przy starcie TD sensor odczytuje jakąś wartość i jak podczas dosypywania tonera ona się nie zmienia to pokazuje brak tonera? Czy po prostu ma jakieś ustawione stałe wartości do których porównuje?

Chodzi mi o to żeby "wykserować" ten nadmiar toneru. Mam założoną pustą tubę..

0 2
  • SterControl
  • Pomocny post
    #2 07 Paź 2010 19:01
    siemo
    Poziom 16  

Witam.
    Miałem kiedyś to samo. Po konserwacji zaciągnęła cały toner i darła się o jeszcze :)
    Okazało się, że składając elektrodę transferową przez nieuwagę docisnąłem drut do obudowy. O dziwo kopiowała .:?:

0
  • SterControl
  • #3 07 Paź 2010 20:44
    kulawix
    Poziom 13  

Kolego właśnie wróciłem z pracy. Rozwiązałem ten problem i właśnie tak było jak napisałeś. Czasami człowiek się spieszy szybko konserwacja a tu tak nie można..

"Pomógł" w ramach solidarności:)

0