Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Siemens s55, problem z ładowaniem

23 Sep 2004 11:55 831 3
  • Level 11  
    Witam. Kupiłem w komisie simensa s55 i mam z nim następujący problem. Mianowicie jak rozładowała mi sie bateria to podłączyłem go na noc do ładowarki(był wyłączony) jak go rano włączyłem to okazało sie że jest naładowany w 70%. Włączony już telefon podpiołem znowu do ładowarki i po upływie kilkunastu sekund telefon sie wyłączył. Jest tak za każdym razem jak podpinam go do ładowarki. Poprostu sie wyłącza. Jak jest wyłączony i połacze ładowarke to wydaje mi sie że też ładuje tylko przez chwile. Telefon ma ponad rok a jest w nim soft 2.0, wiec jestem pewien że ktoś go zmieniał. Nie ma zwiekszanej pamięci ani nic z tych żeczy, ale soft był napewno zmieniony. Czy to może być przyczyną tego że sie wyłącza przy ładowaniu. Może ktos miał podobny przypadek. Czego to może być wina. Cczy wgranie od początku softu może pomuc. Nie chcem w nim niepotrzebnie grzebac żeby go całkim nie posadzić. Prosze o jakieś sugestie.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 15  
    oddaj go do jakiegos serwisu
  • Level 23  
    - daj inna baterię
    - zmień soft na najnowszy
    - zobacz czy nie jest zalany w środku
    - sprawdź na innej ładowarce
    Jak nie chcesz grzebać to oddaj do serwisu, a najlepiej do komisu sprzedaj.
  • Level 11  
    Bateria jest oki, to nie jest żadne fizyczne uszkodzenie. Znalazłem na forum o siemensach identyczne przypadki. Prawdopodobnie ten co wgrywał soft namieszał. Chodzi o ustawienia baterii zapisane w epromie. Spróbuje wgrać nowe fubu i eprom, zobacze czy to pomoże. Dzięki za podpowiedzi.