Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór głośników samochodowych

29 Paź 2010 08:36 3888 14
  • Poziom 17  
    Witam serdecznie.
    Za bardzo nie wiem które wybrać a chciałbym kupić coś za niewielkie pieniążki.

Bardzo proszę o sugestie.

Do wyboru:

Głośniki Cabasse od Laguny II

Infinity Reference 6913i

BOSCHMANN AL-170SE

Infinity Kappa 50.7cs
  • Poziom 10  
    Witam,

Szczerze mówiąc, to trochę dziwne te głośniki do porównania. Masz tam zestaw 13 cm, 16cm i 6x9- także zastanawia mnie gdzie chcesz to wstawić?
    Ale pomijając ten wątek, to z tych co podałeś, tylko Infinity Kappa (ale one tanie nie są;). Chociaż na Twoim miejscu poszukałbym trochę na forum, bo masa tematów jest o budżetowych głośnikach do różnych zastosowań. Albo powiedz jaki jest budżet, czy będą grały pod wzmacniaczem, jakie rodzaje muzyki i czego właściwie od nich oczekujesz? Wtedy ci bardziej obeznani (nie mówię tutaj o sobie) będą mogli Ci łatwiej pomóc.

Pozdrawiam!
  • Poziom 17  
    Witaj.

Generalnie głośniki coś do 100zł, będą grały w Tico.
    Muzyka typu house, lubię sobie głośno posłuchać i żeby mi to nie charczało przy pełnej mocy samego radia, basik mógłby być też dobry.
    Jakieś niższe tony i wysokie. Nie interesuje mnie aż tak mocny bas jaki wytwarzają woofery, że aż szyby drżą. Będzie grało to albo z płytki albo z mp3 podłączonego do kaseciaka o ile mi się uda.

Nie wiem ile kosztują wzmacniacze.
    Czy wzmacniacze to właśnie zwrotnice?? czy coś jeszcze innego??

Dodano po 5 [minuty]:

jahur napisał:
    Witaj.

Generalnie głośniki coś do 100zł, będą grały w Tico.
    Muzyka typu house, lubię sobie głośno posłuchać i żeby mi to nie charczało przy pełnej mocy samego radia, basik mógłby być też dobry.
    Jakieś niższe tony i wysokie. Nie interesuje mnie aż tak mocny bas jaki wytwarzają woofery, że aż szyby drżą. Będzie grało to albo z płytki albo z mp3 podłączonego do kaseciaka o ile mi się uda.

Nie wiem ile kosztują wzmacniacze.
    Czy wzmacniacze to właśnie zwrotnice?? czy coś jeszcze innego??

Przepraszam, nie było pytania co do wzmacniaczy ,już kumam, przepraszam.

Kiedyś koleś od którego kupowałem autko miał taki dziwny zestawik i to całkiem nieźle grało.

Był to głośnik basowy zamontowany na środku deski bagażnika, dwa tweetery i dwa oryginalne głośniki w drzwiach jakieś średnie tony. Pod basowy miał podłączoną jakąś cewkę na płytce bo inaczej radio by nie dawało rade.
  • Poziom 19  
    A jakie obecnie posiadasz głośniki?
    Jakie masz Radio?
    Dołóż 40zł i kup Phonocar 130mm allegro (numer 1284888675)
    Te Infinity Kappa 50.7cs są z trwającej aukcji, więc pójdą znacznie drożej niż za 100zł, zresztą spróbuj i daj 100zł.

Poczytaj forum, chociażby tematy przyklejone np. "Przeczytaj nim zadasz pytanie - ważne". Nawet nie wiesz co to wzmacniacz.
  • Poziom 28  
    Bez odpowiedniego montażu i bez wzmacniacza nie będziesz miał basu z tych głośników, sprawdź jakie Ci głośniki wejdą w drzwi do tico, i poczytaj trochę.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jak do Tico to w oryginale nie ma miejsc.

Można zrobić panele.
  • Poziom 12  
    Kup sobie GMS są to stosunkowo niedrogie głośniczki.
  • Poziom 17  
    Witam.
    Tak szczerze powiedziawszy chciałem użyć tylko tylniej deski i może coś na przód, niema to być wysokiej klasy sprzęt, kiedys miałem w Citroen Bx na tyle dwa takie basowe głośniki jakiejś kiepskiej firmy 888, na przodzie dwa tweetery plus w drzwiach słabsze średniotonówki i powiem szczerze , że ładnie to grało.

Kris powiedz mi czy na allegro są te GMS-y??

Mam do Was też pytanie co do wyboru radia lecz ma to być radio kasetowe dobrej firmy. Do radia chće podłączyc osobn ą Mp3 bądź telefon.
    NIektóre radia mają już wyjście audio a w niektórych trzeba zrobić takie wyproweadzenie. Znalazłem kilka i podam marki i modele:

Sony XR-C2300R
    Kenwood KRC-259R
    Kenwood KRC-377R
    Kenwood KRC-459R
    Panasonic RD811L
    Blaupunkt Sc-202
    Blaupunkt Essen RCR127
    Sony XR-5800R
    Clarion CRH300
    Philips 22DC

Możecie coś doradzić z tego co podałem?

Myślę , że najpierw wybiorę radio a potem głośniki.
  • Poziom 12  
    Tak są GMS.Przejżyj na all.... są to stosunkowo niedrogie głośniki,jeśli niechcesz wzmacniaczy żadnych w aucie u siebie, tego typu głośniki spokojnie Ci wystarczą.
  • Poziom 17  
    Nie wiem po prostu już głupieję. Wchodze na tą stronę gdzie kolega podał i tam znowu rzucają mi się w oczy Boschmany i nadal nie wiem co wybrać.

Powiem tak:
    Z radyjek , które podałem wybieram to pierwsze czyli Sony XR-C2300R

A do radia tego tak myślałem nad głośnikami.
    Na przód GMS 642
    Na tył GMS 660 midbas.

Co wy na to??
  • Poziom 17  
    jahur napisał:
    Nie wiem po prostu już głupieję. Wchodze na tą stronę gdzie kolega podał i tam znowu rzucają mi się w oczy Boschmany i nadal nie wiem co wybrać.

Powiem tak:
    Z radyjek , które podałem wybieram to pierwsze czyli Sony XR-C2300R

A do radia tego tak myślałem nad głośnikami.
    Na przód GMS 642
    Na tył GMS 660 midbas.

Co wy na to??

Witam.
    Ja mam jeszcze jedno pytanie.

W jednym sklepie internetowym są zestawy i w zestawie znajdują się głośniki basowe zwrotnice i tweetery. A gdzie jest mowa o średnich tonach????
  • Moderator CarAudio
    Może czas na FAQ Nazara? Naprawdę polecam zacząć od podstaw.
  • Poziom 17  
    Witam.
    No wporządku poczytałem sobie tą lekturę i teraz mam problem, bo Tico to bardzo małe autko i jak tu rozwiązać nagłośnienie??
    Nazar nie zaleca montażu na tylnej półce a to ze względu na duże straty w brzmieniu, no to jak mam zadbać w tym aucie o dobre brzmienie ale tez nie wydając dużo kaski???

Pisząc wcześniej wziąłem pod uwagę ten zestaw:

http://www.gms.pl/index.php?page=szczegoly&id=120
  • Moderator CarAudio
    Użyj opcji szukaj , bo nawet foty paneli do drzwi ktoś wrzucał .