logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Czy wzmacniacz Steg K2.04 zasili dwa subwoofery JBL GTI W12 MK2?

vilendil 29 Paź 2010 20:59 2279 17
REKLAMA
  • #1 8679138
    vilendil
    Poziom 11  
    Posty: 44
    Ocena: 1
    Witam jak w temacie wiec mam pytanie czy warto go kupić i czy zasili on 2 razy jbl gti W12 mk2??
  • REKLAMA
  • #2 8679187
    SynDmx
    Poziom 25  
    Posty: 874
    Pomógł: 41
    Ocena: 21
    Piec dobry ale głośniki możesz spiąć w 1,5 ohma o ile dobrze pamiętam, niby nie powinno się nic stać (Steg stabilny do 2 ohm) 2 sztuki mogą przyjąć ze 4 kW a w tym przypadku dostaną 2,8 więc jakoś zagra ale będzie trochę brakowało mocy. Zależy do czego Ci to, zawody czy na codzień?
  • REKLAMA
  • #3 8679214
    vilendil
    Poziom 11  
    Posty: 44
    Ocena: 1
    Raczej na co dzień ale na zawody możne kiedyś się przejadę a jeszcze mam pytanie ten steg to jaka to jest klasa?? d? czy a,b bo nigdzie tego nie wyczytałem
  • #4 8679308
    SynDmx
    Poziom 25  
    Posty: 874
    Pomógł: 41
    Ocena: 21
    Chyba D ale pewien nie jestem. Na co dzień 1 sztuka by wystarczyła w zupełności, ale jak masz 2 to kup tego Stega i zobacz jak będzie grało, w razie czego możesz wymienić na coś innego
  • #5 8679358
    vilendil
    Poziom 11  
    Posty: 44
    Ocena: 1
    Na razie by grały te gti a w przyszłym roku zmieniał bym na jednego oriona 15.2 myślę ze alternator 120a i akumulator na razie 84ah wytrzyma co o tym myślisz??
  • #6 8679465
    Invalid
    Poziom 23  
    Posty: 588
    Pomógł: 43
    Ocena: 30
    Ten Steg to klasa AB, pobiera w porywach 350A prądu.
    W 1.5 ohm bez stabilnego zasilania możesz mu zrobić krzywdę.
  • REKLAMA
  • #7 8679486
    vilendil
    Poziom 11  
    Posty: 44
    Ocena: 1
    Nie za dobrze jak klasa ab... A na jaki akumulator mogę zmienić maksymalnie?? Żeby alternator się nie spalił

    Dodano po 1 [minuty]:

    A w 2ohm nie da się tego podłączyć??

    Dodano po 2 [minuty]:

    Gdzieś wyczytałem ze właśnie stegi wytrzymują spadki napięcia do 11w i nic im się nie dziej
  • #8 8679552
    williams
    Poziom 30  
    Posty: 1238
    Pomógł: 138
    Ocena: 120
    Do 11V zachowuje się stabilnie.

    Grzeje się to to niemiłosiernie.


    Akumulator możesz zapakować jaki Ci się podoba- najwyżej alternator go nie doładuje, ale od czego są prostowniki hehe.

    No i klasa AB czego nie da Ci klasa D...

    DF>1000

    Altek 120A i odpowiedni akumulator AGM i dasz radę.

    Pan Jurek chyba nie będzie miał pretensji za wstawkę:

    http://essa.com.pl/gfx/static/files//Instrukcje/Akumulatory_HW_Energetic_instr._parametry.pdf

    Miałem taki setup, wiem co piszę.
  • #9 8679560
    Invalid
    Poziom 23  
    Posty: 588
    Pomógł: 43
    Ocena: 30
    vilendil napisał:
    Nie za dobrze jak klasa ab... A na jaki akumulator mogę zmienić maksymalnie?? Żeby alternator się nie spalił

    Taki, żebyś gabarytowo go upchnął, czemu altek ma się spalić?

    vilendil napisał:
    A w 2ohm nie da się tego podłączyć??

    Przy tej konfiguracji cewek nie da się, 1.5, 6, 24 ohmy to jedyne opcje.

    vilendil napisał:
    Gdzieś wyczytałem ze właśnie stegi wytrzymują spadki napięcia do 11w i nic im się nie dziej

    Większość wzmacniaczy wytrzymuje spadki napięcia do 11V, ale wraz ze spadkiem napięcia zaczyna wzrastać prąd i temperatura, jedne wzmacniacze przechodzą w stan protect a inne puszczają dym ...
    Przy tym Stegu nie zdziw się jak U spadnie poniżej 11V.
    U mnie na wzmacniaczu 2.5kW na seryjnym aku miałem spadek sporo poniżej 10V, radio się wyłączyło, a HCCA nie.
  • #10 8679598
    vilendil
    Poziom 11  
    Posty: 44
    Ocena: 1
    Kurde i mam teraz dylemat... z ta klasa ab ciągle byłem przekonany ze to klasa d , i chciałem dodać ze do tego będzie jeszcze kondensator 3f albo większy a z tym akumulatorem to znajomy mi mówił ze jak założę np 120ah to ze spale alternator

    Dodano po 6 [minuty]:



    No i klasa AB czego nie da Ci klasa D...

    wiec jaka klasa jest lepsza pod sub??
  • #11 8679694
    williams
    Poziom 30  
    Posty: 1238
    Pomógł: 138
    Ocena: 120
    Wg mnie AB.

    Ogólnie AB= większa "kultura" gry.

    Ale to tylko moje zdanie.
  • #12 8679943
    Zladok
    Poziom 21  
    Posty: 336
    Pomógł: 41
    Ocena: 24
    "Sprawność wzmacniaczy pracujących w klasie D jest znacznie wyższa niż wzmacniaczy pracujących w klasie A/B, które są najczęściej spotykane.
    Przykładowo, sprawność D klasy to 80%, podczas gdy A/B to góra 60%.
    Do wygenerowania 400W, wzmacniacz w klasie D potrzebuje pobrać 500W ze źródła zasilania, podczas, gdy A/B o wysokiej już sprawności(60% to wysoko jak na A/B) potrzebuje pobrać w tym momencie prawie 700W.
    Odbija się to także na ilości wydzielonego ciepła. We wzmacniaczu klasy D straty są mniejsze, więc ciepło generowane przez niego jest mniejsze.


    Nie oznacza to wcale, że klasa D jest lepsza pod każdym względem. Niestety dobre wzmacniacze klasy D nadal ustępują jakością wzmacniaczom klasy A/B i A(tutaj sprawność jest na bardzo niskim poziomie). Nie oznacza to oczywiście, że tani wzmacniacz klasy A/B jest lepszy pod względem jakości od średniej klasy wzmacniacza pracującego w klasie D."
  • REKLAMA
  • #13 8680138
    vilendil
    Poziom 11  
    Posty: 44
    Ocena: 1
    To zdania są podzielone a co jeśli chodzi o wzmacniacz pod głośniki np 160mm za około 600-800zl i wzmacniacz za około 1000zł zęby ładnie i czysto zagrały to ab czy d klasa?? pytam teraz z ciekawości

    Dodano po 4 [minuty]:

    A co do tego grzania się wzmacniaczy to chyba każdy się zagrzeje jeśli będzie pracować na prawie pełnej mocy nawet jeśli nie braknie mu zasilania
  • #14 8680320
    sensatio0n
    Poziom 11  
    Posty: 62
    Ocena: 1
    Akumulatorki i kondensatory w tym przypadku nie załatwią problemu który nazywa się niedostatek prądu. Mocniejszy altek załatwi sprawę. Moim zdaniem lepiej puścić w świat swój alternator dołożyć kasy coś przerobić i mieć napięcie, które wystarczy samochodzikowi. Aku Hollywooda do tanich nie należą a to, że podtrzymują prąd nie oznacza, że będą go miały cały czas. Dasz "ognia" to prąd z tych kondensatorków i aku pożrą głośniki, więc...? New altek. :D

    Dodano po 6 [minuty]:

    A pytanie czy warto stega k2.04 nie da się odpowiedzieć, gdy nie podasz ceny za którą możesz go mieć, lecz gdyby Twoje pytanie było czy warto w kontekście głośników pod jakim ma grać to myślę, że warto.:D
  • #15 8680457
    Invalid
    Poziom 23  
    Posty: 588
    Pomógł: 43
    Ocena: 30
    vilendil napisał:
    To zdania są podzielone a co jeśli chodzi o wzmacniacz pod głośniki np 160mm za około 600-800zl i wzmacniacz za około 1000zł zęby ładnie i czysto zagrały to ab czy d klasa?? pytam teraz z ciekawości


    Klasa D wprowadza zniekształcenia w zakresie częstotliwości średnich i wysokich więc do zasilania całego pasma się nie nadaje.
  • #16 8681367
    vilendil
    Poziom 11  
    Posty: 44
    Ocena: 1
    Czyli pod głośniki 160mm te które były w przykładzie klasa d się nie nadaje dzięki za odpowiedz a jeśli chodzi o cenę wzmacniacza to 2k nie przekroczy
  • #17 8681622
    sensatio0n
    Poziom 11  
    Posty: 62
    Ocena: 1
    A więc cena znośna, ale bez szału. :D:D
  • #18 8681645
    vilendil
    Poziom 11  
    Posty: 44
    Ocena: 1
    Właśnie rewelacji nie ma ale nic innego z dobrej firmy z podobna mocą nie mogę znaleźć

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono kwestię, czy wzmacniacz Steg K2.04 jest w stanie zasilić dwa subwoofery JBL GTI W12 MK2. Użytkownicy wskazali, że wzmacniacz może pracować w konfiguracji 1,5 ohma, co jest na granicy jego stabilności, a przy mocy 2,8 kW może nie wystarczyć do pełnego wykorzystania potencjału subwooferów. Wzmacniacz Steg K2.04 jest klasy AB, co oznacza, że ma wyższą jakość dźwięku, ale niższą sprawność w porównaniu do wzmacniaczy klasy D. Użytkownicy sugerowali, że do codziennego użytku wystarczyłby jeden subwoofer, a w przypadku planów na zawody lepiej rozważyć mocniejszy wzmacniacz. Wskazano również na potrzebę odpowiedniego zasilania, aby uniknąć przegrzewania się wzmacniacza oraz problemów z alternatorem.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA