Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klawisze nie działają. Toshiba Satellite A200-209

07 Lis 2010 20:47 3828 10
  • Poziom 9  
    Siema.
    Od dawna widzę że literka ku na klawiaturze wciska się tylko po lewej stronie a prawa jej strona jest w górze (Zablokowana.).
    Przez to nie zawsze działał i wkurzało to szczególnie w grach FPS.
    Do rzeczy.

Dzisiaj go wcisnąłem mocniej aż zaskoczył z trzaśnięciem.(Takie samo było jak mi kiedyś shift nie wiem jak z zawiasów się uwolnił).
    A teraz gdy chcę pisać to mi nie działa: CapsLock, ku, Tab, Jedynka, Esc i może coś jeszcze, ale nie wiem.
    Czemu tak się dzieje?
    Czy czegoś nie rozwaliłem?

Wydaje mi się że będę musiał ściągnąć klawisz(Umiem założyć ale nie umiem ściągnąć).

Nie cierpię tego kompa:/

Tylko mi nie mówcie że będzie trzeba zrobić to co tutaj napisane https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1236653.html

Tytuł ma zawierać to o czym mowa w pkt 11 Regulaminu (Tobie nawet w treści nie udało się umieścić informacji podstawowej - modelu laptopa). [M]
  • Poziom 33  
    Skoro juz czytasz archiwum (na co nie kazdy sobie pozwala :)) to sprobuj rad tam opisanych. Zacznij od sprawdzenia software - czyli LiveCD z Linuksem. Pozniej hardware - sprawdzenie czy inna (zewnetrzna) klawiatura dziala prawidlowo.
  • Poziom 9  
    Dobra trochę posprawdzałem.
    Czy do pomocy wystarczy że w opcjach biosu też nie działa.
    A na Caps Locku jest lampka która oznacza działa nie działa więc to nie wina oprogramowania.

Ściągnąłem kiu:)
    Ale tam nic się nie stało (Zero złamań ani uszczerbku na zdrowiu.)
    Czy ktos może mi wytłumaczyć czemu po wciśnięciu (tak zaczął się problem) przestało parę klawiszy chodzić??

Dokładny Opis Zdarzenia:
    Klawisz ku od dłuższego czasu wciskał się do pozycji / zamiast _.

Włączyłem Conflict Denied Ops, klawisz zaczął mnie wkurzać ponieważ nie mogłem się wychylić. W połowie mapy wcisnąłem go jak się dało aż zaskoczył na miejsce. Przez dalszy okres gry nie działał tylko kiu. Lecz po wyjściu z gry(Za pomocą Esc które teraz nie działa). Próbowałem w mozilli przeskakiwać między oknami pisania (efekt: nic się nie dzieje).

Od tego czasu nie działa: Kiu, jeden, Esc, Tab, Caps Lock.

To nie jest wina oprogramowania:
    Klawiatura ekranowa działa tak samo jak podłączona zewnętrzna.

Proszę o przeniesienie do hardware'u.
  • Poziom 9  
    Pomoże jeszcze ktoś??
    Zauważyłem jeszcze coś od momentu usterki.
    Gdy próbuję za pierwszym razem po uruchomieniu windowsa włączyć mozille działa, a za drugim juz nie tylko awaryjna mozilla działa(Raczej to nie istotne.)

Proszę pomóżcie bo nie wiem czy sobie łeb odrąbać czy utopić się w kiblu.
  • Poziom 33  
    Skoro nie wina software'u to wypada na hardware. Rozbierz, poogladaj, podmuchaj, poczysc - jak nie zadaziala to do wymiany. Mozilla moze wskazywac na zasyfiony system.
  • Poziom 9  
    Jak ten system od syfić??
    Jakieś programiki??
  • Poziom 33  
    DrWeb CureIt, Spybot Search and Destroy, Malwarebytes Anti Malware, CCleaner, Eusing Free Registry Cleaner.
  • Poziom 9  
    Dobra ale widzę że jest parę do rejestru a ja nie wiem który.
    Weź mi podaj do np. Nie potrzebnych programów do rejestru itd.

Proszę!!

Ustawiłem sobie że 1 jest na strzałce xD.
    A program do klawiszy na myszce od A4TECH'a mi nie działa.
    Moja mycha to A4Tech X-750 RED-FIRE
  • Poziom 33  
    CCleanerem usun niepotrzebne pliki (cookies, cache, temp itp) i usun niepotrzebne wpisy z autostartu. Reszta programow ma tylko jedno przeznaczenie to sobie poradzisz.