Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie silnika od praki INDESIT

djfirex 09 Lis 2010 12:16 4875 5
  • #1 09 Lis 2010 12:16
    djfirex
    Poziom 9  

Witam. Posiadam silnik z pralki INDESIT . Chciałbym go podłączyć do prądu żeby działał ale nie wiem jak. Poniżej załączam zdjęcia. Na jednym z nich jest też tabliczka znamionowa z danymi silnika. Posiadam do niego też jakiś kondensator pod który jest podłączony kabel zasilający. Również zamieszczony na zdjęciach. Wie ktoś co i jak podłączyć żeby silnik kręcił się pod prądem ???
    z góry dzięki za odpowiedź.

Podłączenie silnika od praki INDESIT Podłączenie silnika od praki INDESIT Podłączenie silnika od praki INDESIT Podłączenie silnika od praki INDESIT

0 5
  • #2 09 Lis 2010 20:19
    grzeg0
    Poziom 17  

Witam. Już pisałem na ten temat!!!

2
  • #3 10 Lis 2010 14:44
    djfirex
    Poziom 9  

no tak. ale tamten post został przeniesiony do kosza :( a ja sie chciałem dowiedziec cos wiecej na ten temat. moglbys opisac wszystko dokladniej. gdzie ten mostek dokladnie bo ja tego nigdy nie robiłem więc pojęcia nie mam.

1
  • Pomocny post
    #4 10 Lis 2010 17:10
    Szarobury
    Poziom 20  

Zakładając że stojan to brązowy i czarny, a wirnik niebieski i biały, to trzeba tak to połączyć, ażeby wirnik i stojan były połączone szeregowo. Czyli mostek pomiędzy biały i czarny, a zasilanie - brązowy i niebieski. Oba czerwone zostają wolne.

4
  • Pomocny post
    #5 10 Lis 2010 20:15
    elektryku5
    Poziom 38  

Cytat:
    Posiadam do niego też jakiś kondensator pod który jest podłączony kabel zasilający.

To tylko filtr przeciwzakłóceniowy, jest Ci nie potrzebny. ;)

1
  • #6 11 Lis 2010 11:52
    djfirex
    Poziom 9  

Dzięki Szarobury za opisanie wszystkiego ;))
    Silnik działa jak należy. aż miło :D

elektryku5: Tobie też dzięki za napisanie co to w ogóle jest ;) ale jednak to zostawie ;) po co mam mieć jakieś zakłócenia.

Temat uważam za zamknięty. Rozwiązano mój problem ;)

0