logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wymiana karty graficznej. Płyta główna ASUSTeK P5K.

maryjann 20 Lis 2010 10:16 1558 5
REKLAMA
  • #1 8766088
    maryjann
    Poziom 14  
    Posty: 221
    Pomógł: 1
    Ocena: 19
    Witam, mam komputer o takich parametrach:

    Płyta główna ASUSTeK P5K
    Procesor Intel Core 2 Duo E8200 @ 2.66GHz
    Pamięć DDR2 Patriot Extreme Performace 4 x 1GB/800MHz
    Karta wideo NVIDIA GeForce 9600 GT (512 MB)
    Dysk twardy Seagate ST3500630AS

    I jak gram w Sims 3 to już na maxa nie mogę ustawić ustawień tylko takie słabe bo zarywa mi.

    Myślę o zmianie karty graficznej na jakąś do 300zł która ma 1024 MB.
    Co wy na to ?
  • REKLAMA
  • #2 8766166
    galica7
    Poziom 26  
    Posty: 843
    Pomógł: 70
    Ocena: 68
    Pomysł nie najgorszy no ale za 300zł dobrej grafiki nie kupisz może będzie miała to 1GB ale taktowanie pewnie niskie:|
  • REKLAMA
  • #3 8766245
    daavid117
    Poziom 42  
    Posty: 11189
    Pomógł: 263
    Ocena: 167
    Mi na 9600GT (1280x1024) The Sims 3 bez zająknięcia na pełnych detalach działa.

    Co do karty za 300 zł to aktualnie możesz szukać GTS250/9800GTX, ale z 512MB pamięci, bo więcej nie potrzebujesz.

    Ani ilość MB pamięci, ani samo taktowanie nie jest wyznacznikiem wydajności! W kartach graficznych bardzo wiele parametrów składa się na określenie "wydajność".
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #5 8770092
    daavid117
    Poziom 42  
    Posty: 11189
    Pomógł: 263
    Ocena: 167
    Nie kupuj tego. To jest to samo co 9600GT tylko w tańszym opakowaniu i jest mniej wydajne. Poszukaj używanych kart, które wymieniłem wyżej.

    Przy jakiej właściwie rozdzielczości grasz w The Sims 3? Być może winowajcą nie jest za słaba karta graficzna tylko problem ze sprzętem lub też software.
  • #6 8770609
    maryjann
    Poziom 14  
    Posty: 221
    Pomógł: 1
    Ocena: 19
    Ustawiłem dziś wszystko na max oprócz parteli bo jest na 4 i nawet jest ok. Ale procesor podkręciłem z 2.66 na 3.0 a dziś wieczorem jak wrócę z roboty dam go na 3.2

    A co do grafiki to ok rozumiem. A jakaś do 400zł była by już ?
    Jeszcze zainstaluję Fifę i zobaczę a za niedługo be de mieć grę F1 2010 podobno wymaga dużo więc tam ją przetestuję

    A pytanie mam takie. To na co w kartach patrzyć ?
    Co jest ważne ?

    Częstotliwość pamięci
    Taktowanie rdzenia
    Zainstalowana pamięć
REKLAMA