Witam wszystkich. Od 3 tyg. walcze z tematem przetwarzania sygnałów. Czy ktoś mi może powiedziec badz wytłumaczyć na czym polega FFT dla sygnału sinusoidalnego oraz jak odczytywać widmo tego sygnału? Dla przykładu podam że na wyjsciu urządzenia mam sygnał sin z dodatkowymi składowymi w postaci szumu. Jak obilczyc moc sygnału oraz jak obliczyc moc szumów (mam na mysli ich energię).
Na czym polega pomiar PSD (widmowa gestość mocy) i jak go przeprowadzić?
Na czym polega pomiar PSD (widmowa gestość mocy) i jak go przeprowadzić?
Moderowany przez Mirek Z.:Ostrzeżenie - za ponowne założenie tematu naruszającego regulamin forum oraz zasady działu Nauka Początkujący. Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany